Izvēlne
EN

Rihards Mačanovskis

Basbaritons

Basbaritons RIHARDS MAČANOVSKIS ir Latvijas Nacionālās operas solists kopš 2003. gada. Dziedātāja sniegums 2012. un 2014. gadā novērtēts ar Latvijas Gāzes balvu nominācijā Labākais operas solists. Savukārt 2013. gadā viņš saņēmis Paula Saksa atzinības balvu, kā arī bijis nominēts Lielajai Mūzikas balvai 2013 par Pētera Čaikovska romanču izcilu atskaņojumu kopā ar pianistu Mārtiņu Zilbertu.

Rihards Mačanovskis muzikālo izglītību ieguvis J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Gurija Antipova klasē. Strādājis ar vokālo pedagoģi Margaritu Gruzdevu, kā arī vācu basu Hansu Sotinu. Dziedātāja repertuārā ir Mūks Donā Karlosā, Meldermeistars Jenūfā, Klaudijs Hamletā, Alidoro Pelnrušķītē, Paolo Simonā Bokanegrā, Surins un Tomskis Pīķa dāmā, dons Bazilio operā Seviljas bārddzinis, Kolēns Bohēmā, Eskamiljo Karmenā, Leporello Donā Žuanā, titulloma Jevgeņijā Oņeginā, Volframs fon Ešenbahs Tanheizerā, Prezidents Iemūrētajos, Ādams Jakubovskis Turaidas Rozē, titullomas Donā Paskvālē, Klīstošajā holandietī un Mocarta Figaro kāzās u. c.

Rihards Mačanovskis vairākkārt uzstājies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Rīgas festivāla 2012 noslēguma koncertā atskaņojis Džuzepes Verdi Rekviēmu kopā ar izcilajiem dziedātājiem Elīnu Garanču, Mišelu Kraideri un Josepu Kanu. Mākslinieks ir koncertējis daudzviet Latvijā, Maskavā, Eksanprovansā, kopā ar LNO devies viesizrādēs uz Bergenu, Dalhallu, Bidgošču (Polijā), Makao un Tallinu.

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Ritināt uz augšu