Izvēlne
ENRU

Par Latvijas Nacionālo operu un baletu

Latvijas Nacionālās operas un baleta sezona ilgst no septembra līdz jūnijam, un tās laikā izrāda apmēram 200 izrāžu, ik gadus piedāvājot vidēji piecus operu un baletu jauniestudējumus, kā arī vairākus simfoniskos un kamermūzikas koncertus.

Latvijas Nacionālā opera un balets tur godā klasisko un romantisko operu un baletu tradicionālās vērtības, taču cenšas meklēt arī laikmetīgas izteiksmes formas. Uz Latvijas Nacionālās operas skatuves regulāri tiek izrādīti veiksmīgi klasisko operu iestudējumi, moderni operas un baleta meistardarbi, bērnu operas un latviešu oriģināldarbi. 

Ar operas solistiem strādā vokālā pedagoģe Margarita Gruzdeva un koncertmeistari Mārtiņš Zilberts, Laila Holberga, Ilze Ozoliņa, Veronika Zubairova un Ērika Millere. Operas un baleta izrāžu vadītāji ir Ieva Kārkliņa, Valda Ilgisone un Gundega Maizīte.

Latvijas Nacionālās opera un balets ir atvērta pasaulei: aktīvi piedalās viesizrādēs un regulāri sadarbojas ar daudziem izciliem viessolistiem, diriģentiem, horeogrāfiem un režisoriem. Piedalījusies viesizrādēs Honkongas festivālā, Bordo operā, Katānijas operā, Maskavas Lielajā teātrī, Luksemburgas operā, Dalhallas festivālā Zviedrijā, Meksikā.

 

Ritināt uz augšu