Izvēlne
EN

Ilona Bagele

Mecosoprāns

ILONA BAGELE ir Latvijas Nacionālās operas soliste un viena no pieprasītākajām koncertmāksliniecēm Latvijā ar vērienīgu pieredzi akadēmiskajā, džeza un populārajā mūzikā. 1999. gadā absolvējusi J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vokālo nodaļu prof. Regīnas Frinbergas klasē un 2003. gadā ieguvusi maģistra grādu prof. Arvīda Imanta Lustes vadībā. 2000. gadā plūkusi laurus J. Vītola Starptautiskajā vokālistu konkursā.

Ilona Bagele ir Daugavpils Universitātes asociētā profesore, kā arī Daugavpils teātra muzikālo izrāžu vokālā konsultante.

2003. gadā dziedātāja pievienojusies Latvijas Nacionālās operas solistu ansamblim. Viņas plašajā lomu sarakstā ir tādas lomas kā Mersedesa (Karmena), Ulrika (Masku balle), Aukle (Jevgeņijs Oņegins), Marselīna (Figaro kāzas), Burve (Nāra), Erda (Reinas zelts), princese Klariče (Mīla uz trim apelsīniem), Grāfiene (Pīķa dāma), Flora (Traviata), cūciņa Gebgeba (Putnu opera), Madalēna (Rigoleto), Marta (Fausts), Lūzma (Turaidas Roze) un daudzas citas.  

Kopā ar Latvijas Nacionālo operu viņa devusies viesizrādēs uz Makao un Honkongu (Ķīna), Maskavas Lielo teātri, Luksemburgas Grand Théâtre, Massimo Bellīni teātri Sicīlijā, Bordo un Orleānu (Francija), Dalhallu (Zviedrija), Tallinas Nacionālo operu, Savonlinnu (Somija) un citviet. Piedalījusies viesizrādēs arī kā Daugavpils teātra soliste. 

Māksliniece dziedājusi neskaitāmos koncertos Latvijā, kā arī sniegusi solo koncertus, tostarp savai jubilejai veltītu koncertu Mana dzīve – mūzika Lielajā ģildē (2013). Par Latvijas Nacionālajā operā tapušo koncertizrādi Cantando y amando, kurā viņa kā soliste dziedāja Astora Pjacollas tango, saņēmusi Lielo mūzikas balvu 2012 kategorijā Gada uzvedums.

2018. gadā Ilona Bagele saņēmusi Latvijas Nacionālās operas fonda Gada balvu operai kategorijā Labākā operas soliste.

Ilona Bagele izpildījusi alta partiju vairākos lielās formas skaņdarbos: L. V. Bēthovena 9. simfonijā, V.A. Mocarta Rekviēmā, A. Dvoržāka Mesā D dur, J. S. Baha Mateja pasijā, piedalījusies L. Bernstaina Mesas atskaņojumā, dziedājusi I. Kalniņa oratoriju Rīta cēliens u.c.

Dziedātāja sadarbojusies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestri, vairākkārt muzicējusi ar orķestri Rīga. Kā soliste piedalījusies vairākās maestro Raimonda Paula koncertprogrammās. 

Uzstājusies Rīgas operas festivālā, Cēsu mūzikas festivālā, I. Galantes starptautiskajā festivālā Summertime, festivālā Rīga 2014 kultūras galvaspilsēta, festivālos Polijā, Baltkrievijā, Somijā, Igaunijā un citviet.

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu