Izvēlne
EN

Elita Bukovska

Horeogrāfs

ELITA BUKOVSKA beigusi Rīgas Horeogrāfijas visdusskolu 1985.gadā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Horeogrāfijas nodaļu 1993.gadā. Dejojusi Lietuvas Valsts operas un baleta teātrī (1985-1987) un Latvijas Neatkarīgajā baletā (1990-1992). Kā horeogrāfe strādājusi Jaunatnes teātrī (1993-1995).

Kopš 1996.gada Elita Bukovska ir Latvijas Nacionālās operas baleta administratore. Kā horeogrāfe un kustību konsultante piedalījusies vairāk nekā 45 iestudējumos. To skaitā ir "Jevgeņijs Oņegins", "Salome", "Dons Karloss", "Putnu opera", "Burvju flauta", "Orfejs un Eiridīke", "Masku balle", "Klīstošais holandietis", "Dēmons", "Pīķa dāma", "Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta", "Figaro kāzas" Latvijas Nacionālajā operā, kā arī "Rigoleto" Lietuvas Operas un baleta teātrī, "Manona Lesko" Igaunijas Nacionālajā operā un izrādes Dailes teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī, Krievu Drāmas teātrī, Liepājas teātrī, Daugavpils teātrī ("Trīsgrašu opera", "Čūska", "Ilgu tramvajs", "Tobago", "Ozas zemes burvis" u. c.). Bijusi arī Cēsu 8astoņsimtgades Jubilejas koncerta horeogrāfe. Sadarbojusies ar režisoriem Viesturu Kairišu, Alvi Hermani, Baņutu Rubesu, Mihailu Gruzdovu, Pēteri Krilovu, Andreju Žagaru, Gintaru Varnu, Veru Ņemirovu, Georgiju Isakjanu u.c.

Elita Bukovska bijusi arī vairāku lielu pasākumu un koncertu režisore:Latvijas Gāzes balvas pasniegšanas koncerts, Lielā Mūzikas balva, Pasaules Hokeja čempionāta atklāšana, Latvijas Republikas neatkarības gadadienas koncerts.

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu