Vasaras pašā viducī, Saulgriežu laikā, aicinām uz skaistu Galā koncertu, kas jau tradicionāli noslēgs Latvijas Nacionālās operas sezonu. Uz skatuves un zālē valdīs īpaša svētku atmosfēra, uzstāsies spoži pašmāju solisti un viesmākslinieki, atskaņojot skaistākās operu melodijas.
Rīgas Operas festivāla Galā koncerta bezmaksas tiešraide notiks operas priekšlaukumā. Tiešraides īstenošanu atbalsta Latvijas Nacionālās operas fonds.
Šī koncerta galvenais atbalstītājs ir banka Citadele, ar kuras atbalstu tajā piedalīsies tādi spoži dziedātāji kā starptautiski atzītā latviešu operdziedātāja Zanda Švēde, daudzsološais latviešu- ukraiņu soprāns Laura Lolita Perešivana, viena no Latvijas Nacionālās operas vadošajām solistēm Tatjana Trenogina, starptautiski pazīstamais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko, Metropolitēna operas zvaigzne, amerikāņu basbaritons Kristians van Horns, pasaulslavenais ukraiņu tenors Dmitro Popovs, ievērojamais gruzīnu tenors Iraklijs Kahidze, plašu starptautisku pieredzi uzkrājušais latviešu baritons Valdis Jansons un leģendārais latviešu baritons Samsons Izjumovs. Koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris.
Galā koncertā skanēs Džuzepes Verdi mūzika no operām Nabuko, Atila, Ernani, Rigoleto, Trubadūrs, Dons Karloss, Likteņa vara un Aīda. Džakomo Pučīni mūzika būs dzirdama fragmentos no operām Toska un Turandota. Frančesko Čileas daiļradi pārstāvēs fragmenti no operas Adriāna Lekuvrēra, Arigo Boito – no operas Mefistofelis, Šarla Guno – no operas Fausts, Džoakīno Rosīni – no operas Semiramīda, bet Kamila Sensānsa mūzika skanēs fragmentā no operas Samsons un Dalila. Galā koncertu vainagos Džakomo Pučīni operas Turandota fināls.
Koncerta programmiņa pieejama ŠEIT
Pievienot atsauksmi