Izvēlne
ENRU

Sandra Janušaite

Soprāns

Soprāns SANDRA JANUŠAITE (Sandra Janušaitė) ir vadošo lomu interprete Lietuvas Nacionālajā operas un baleta teātrī, kur 2017./2018. gada sezonā viņas sniegums klausāms Zentas lomā Vāgnera operā Klīstošais holandietis, Grāfienes lomā Mocarta operā Figaro kāzas, kā arī Tatjanas lomā Čaikovska operā Jevgeņijs Oņegins. Esenes Ālto teātrī šosezon Sandra Janušaite dziedās titullomu Pučīni operā Madama Butterfly un Gerhildi Vāgnera operā Valkīra, Latvijas Nacionālajā operā – titullomu Pučīni operā Turandota.
Sandra Janušaite ir absolvējusi Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmiju, izglītojusies vasaras akadēmijā Mozarteum Zalcburgā pie dziedātājas Lilianas Sukis, kā arī piedalījusies jauno dziedātāju meistarklasēs Gdaņskas Mūzikas akadēmijā pie profesores Renātas Skoto.
Māksliniece ir bijusi Ālto teātra soliste Esenē (Vācija) no 2013. līdz 2015. gadam, koncertējusi arī Itālijā, Krievijā, Izraēlā, Apvienotajā Karalistē un citviet. Operdziedātāja uzstājusies kopā ar BBC Simfonisko orķestri Lielbritānijā un Itālijā 2007. gadā.
2004. gadā Sandra Janušaite saņēmusi balvu Operos Švyturiai kategorijā Gada operas cerība, 2007. un 2012. gadā viņa atzīta par Gada operas solisti.
Sandras Janušaites repertuārā ietilpst: Mimī, Jenufa, Turandota, Liu, Leonora, Toska, Manona Lesko, Elza, Nāra, Mikaēla, Luīze Millere un citas nozīmīgas lomas.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu