Izvēlne
ENRU

Inga Kalna

Soprāns

INGA KALNA absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Muzikoloģijas (1994) un Vokālās mākslas (1997) nodaļu, kā arī Lielbritānijas Karaliskās Mūzikas akadēmijas Karaliskās augstskolas operas fakultāti (1999). Ingas Kalnas vokālo meistarību veidot palīdzējušas Ludmila Brauna (Rīga, Vankūvera), Irina Gavrilovici (Vīne) un Džoja Mammena (Londona).

Inga Kalna ir pieckārtēja Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte (1995, 1998, 2002, 2014, 2016). Soliste ir arī Goldberg Operatic Prize (Lielbritānija, 1997) ieguvēja un Bruce Millar-Gulliver Memorial Trust Award konkursa (Lielbritānija, 1999) 1.vietas ieguvēja.

Kopš 1995. gada Inga Kalna bija Latvijas Nacionālās operas soliste. Viņas repertuārā bija Pamina Mocarta “Burvju flautā”, Mimī Pučīni “Bohēmā”, Džilda Verdi “Rigoleto”, titullomas Doniceti “Lucia di Lammermoor” un Hendeļa “Alčīnā”. 1999.gadā viņa pievienojās Hamburgas Valsts operas Starptautiskajai operstudijai. No 2001. līdz 2007. gadam Inga Kalna bija Hamburgas Valsts operas soliste. Šajā opernamā viņas repertuārā bija Adīna Doniceti “Mīlas dzērienā”, Ksenija “Borisā Godunovā”, Džilda “Rigoleto”, Violeta “Traviatā”, ”, titulloma Doniceti “Lucia di Lammermoor”, Alčīna un Mimī  un citas lomas.

Inga Kalna dziedājusi arī Nīderlandes operā, Flāmu operā, Tamperes, Lozannas un Tulūzas opernamos, Maskavas Lielajā teātrī. 2006. gadā viņa debitēja Zalcburgas festivālā ar Pirmās dāmas lomu Mocarta “Burvju flautā”. Gadu vēlāk viņa debitēja Parīzes Nacionālajā operā Alčīnas lomā, bet 2009. gadā ar Alčīnas lomu debitēja Milānas La Scala.

Inga Kalna cieši sadarbojas ar diviem diriģentiem. Marka Minkovska muzikālajā vadībā viņa dziedājusi Alčīnu Vīnes Valsts operā, Baudu Hendeļa oratorijā “Laika un vilšanās triumfs” Berlīnes Valsts operā, un Cinnu Mocarta “Lucio Silla” Zalcburgas festivālā. Ar diriģentu Renē Jakobsu viņa sadarbojusies Drēzdenes Mūzikas festivālā, Insbrukas senās mūzikas festivālā, Berlīnes Valsts operā un Eksanprovansas festivālā.

Dziedātājas plašajā repertuārā ir arī Donna Anna Mocarta “Donā Žuanā”, Fiordilidži “Cosi fon tutte”, Elektra “Idomenejā”, Dezdemona Verdi “Otello”, Leonora “Trubadūrā” un Violeta “Traviatā”, Fjorilla Rosīni operā “Turks Itālijā”  un titullomas Doniceti “Marijā Stjuartē”, Bellīni “Normā” un Hendeļa “Agripinā” un “Rodelindā’”. 

Ingas Kalnas koncertu repertuārā ir Baha Pasijas, Bēthovena, Guno, Mocarta, Brāmsa, Veri un Forē mesas un rekviēmi. Viņa dziedājusi arī Riharda Štrausa “Četras pēdējās dziesmas” un Mālera 4. simfoniju. Dziedātāja strādājusi ar tādiem diriģentiem kā sers Kolins Deiviss, Marks Jakobss, Alfrēds Ešve, Ingo Mecmahers, Stefans Soltešs, Simone Janga, Andris Nelsons un Otavio Dantone. 

 

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu