Izvēlne
EN

Anna Russke

Baleta māksliniece

Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas (PIKC Rīgas Baleta skola) absolvente (Ritas Harlapas klase), Latvijas Nacionālā baleta māksliniece kopš 2010. gada. 2015. gadā absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmiju, iegūstot bakalaura grādu horeogrāfa kvalifikācijā. Šobrīd Daugavpils Universitātē studē profesionālās augstākās izglītības maģistra studiju programmā Sabiedrības un organizāciju vadība.

Anna Russke (kopā ar P. Druku, P. Lieldidžu-Kolbinu, K. Cīruli, K. Jaunžeikaru, A. Osadčiju un A. Signarski) ir viena no bērnu izglītojošā projekta Parole: BBB (Baleta Burziņš Bērniem) veidotājām un īstenotājām Latvijas Nacionālajā operā un baletā. 

Kopš mācību uzsākšanas JVLMA horeogrāfijas katedrā veidojusi horeogrāfijas miniatūrām, izdejotiem uz LNOB Jaunās zāles skatuves ikgadējā Klasikā un laikmetīgā baleta vakara Iespējams ietvaros, solo iestudētiem speciāli Starptautiskajiem Baltijas Baleta konkursam u.c., kā arī horeogrāfijas Rīgas Baleta skolas audzēkņu koncertiem. 

Sadarbībā ar profesionāliem audio-vizuālo projektu veidotājiem tapuši tādi darbi kā Soļi tumsā (2014), JVLMA bakalaura diplomdarbs Inside voice (2015), kopā ar režisori Darinu Zhunussovu un LNOB baleta mākslinieku Māri Spriņģi izveidojusi video stāstu Amidst the quiet (2021) u.c.

Kopš 2022. gada kopā ar skolasbiedriem, profesionāliem mūziķiem īsteno projektus ansambļa Hortus sastāvā - koncertprogramma Cerības un Realitāte (2022), kas tapusi sadarbībā ar Magoni Runku (klavieres) un Mārci Runku (trompete); pasaka pieaugušiem bērniem Zelta zivtiņa (2022) sadarbībā ar Magoni Runku, Nadeždu Jeraševu (čells) un Agnesi Skrastiņu (klarnete).

 

Tuvākās izrādes

7. jūnijs, 19:00 Antonija #Silmači Tomuļmāte

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu