Izvēlne
EN

Viesturs Kairišs

Režisors

Viesturs Kairišs absolvējis Latvijas Kultūras akadēmiju kā teātra un kino režisors 1997. gadā. Sācis strādāt Jaunajā Rīgas teātrī un drīz pēc režisora karjeras uzsākšanas uzaicināts veidot Pētera Čaikovska operas Jevgeņijs Oņegins iestudējumu Latvijas Nacionālajā operā.

Ar vairākām izrādēm piedalījies starptautiskos teātra festivālos, tostarp Vīnes festivālā Wiener Festwochen (izrāde Hotelis Eiropa), Hebbel teātrī Berlīnē (Čūska), Aviņonas festivālā (Hotelis Eiropa), Bonnas biennālē (Tumšie brieži un Hotelis Eiropa), Berlīnes Vācu operā (Valentīna).

Kā kino režisors veidojis spēlfilmas un dokumentālo kino. 2016. gadā viņa filmu Melānijas hronika Latvijā noskatījušies vairāk nekā 75 tūkstoši skatītāju.


Režisors veidojis trīs daļas no Riharda Vāgnera grandiozās tetraloģijas Nībelunga gredzens LNO. Iestudējis operas Vācijā: Berlīnes Komiskajā operā, Ķelnes operā un Darmštatē. Jaunākie teātra iestudējumi – izrādes Uguns un nakts, Pērs Gints un Salome Latvijas Nacionālajā teātrī.


Viesturs Kairišs saņēmis vairākus apbalvojumus, tajā skaitā Spīdolas balvu par īpašiem sasniegumiem mākslā, vairākkārt ieguvis Spēlmaņu nakts balvu kā Gada režisors, nacionālā kino balvu Lielais Kristaps par Labāko filmu, Lielās Mūzikas balvu par operu režijām un laikraksta Diena balvu kultūrā. 2018. gadā saņēmis Eduarda Smiļģa un Krodera balvas.

V. Kairišs uzskata, ka mākslinieka pienākums ir aktīvi iesaistīties sabiedriski politiskā dzīvē un paust savu pilsonisko viedokli, īpaši akcentējot demokrātijas un valsts neatkarības apdraudējumus un latgaliešu valodas vaicājumu.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu