Izvēlne
EN

Alvis Hermanis

Režisors

ALVIS HERMANIS ir viens no latviešu atzītākajiem režisoriem Latvijā un pasaulē. Skatuves karjeru sācis kā teātra un kino aktieris. Kopš 1993. gada iestudē izrādes Jaunajā Rīgas teātrī, bet no 1997. gada ir tā mākslinieciskais vadītājs. A. Arbuzova Mans nabaga Marats, N. Gogoļa Revidents, T. Tolstajas Soņa, kopā ar JRT aktieriem tapušās autorkompozīcijas Garā dzīve, Latviešu stāsti, Latviešu mīlestība, Vectēvs, Vēstures izpētes komisija ir tikai dažas no Hermaņa daudzajām vietējā un starptautiskā līmenī atzītajām izrādēm JRT. Īpaši Latvijā dzimušajam baletdejotājam Mihailam Barišņikovam radīti divi iestudējumi – Brodskis/Barišņikovs ar J. Brodska dzeju un režisora autordarbs Baltais helikopters. A. Hermaņa veikums Jaunajā Rīgas teātrī kritiķu vērtējumā atzīts kā novatorisks, iepazīstinot skatītājus ar jaunām teātra formām un netradicionālām darba metodēm. Teātra izrādes A. Hermanis iestudējis arī Vācijā, Krievijā, Šveicē, Austrijā, Itālijā un Igaunijā. Regulāri sadarbojas ar nozīmīgākajiem teātra festivāliem pasaulē, tostarp Zalcburgas, Aviņonas, Edinburgas, Seulas, Monreālas un citiem.

Kopš 2012. gada A. Hermanis aktīvi darbojas arī operas laukā. Viņš kopā ar diriģentu Aleksandru Viļumani radījis pirmo jauniestudējumu Latvijas Nacionālajā operā pēc vēsturiskās ēkas restaurācijas 1995. gadā – J. Kalniņa operu Uguns un nakts. Zalcburgas festivālam radīti B. A. Cimmermaņa operas Zaldāti, H. Bērtvistla Gaveins, Dž. Verdi Trubadūrs, R. Štrausa Danajas mīla iestudējumi. Berlīnes Komiskajā operā viņš iestudējis V. A. Mocarta Così fan tutte, Berlīnes Valsts operā – Dž. Pučīni Tosku, Parīzes Bastīlijas operā – H. Berlioza Fausta pazudināšanu, Milānas Teatro alla Scala – Cimmermaņa Zaldātus, Dž. Verdi Divus foskarus un Trubadūru un Dž. Pučīni Madama Butterfly, bet Vīnes Valsts operā – R. Vāgnera Parsifālu. 2014. gadā tapis L. Janāčeka operas Jenūfa iestudējums La Monnaie / de Munt teātrī Briselē.

Alvis Hermanis saņēmis daudzus Latvijas un starptautiskus apbalvojumus, tostarp Triju Zvaigžņu ordeni, Baltijas Asamblejas balvu mākslā un Izcilības balvu kultūrā.

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu