Izvēlne
EN

Savu karjeru AJ VAISBĀRDS uzsācis kā talantīgs gaismu mākslinieks, taču viņa interešu lokam vēlāk pievienojusies arī skatuves un vizuālā māksla, režija, izstāžu kūrēšana un pat mākslas administrēšana. Izmantojot gaismu un telpu kā izejmateriālus, viņš veidojis darbus teātra, operas un dejas uzvedumiem, izstādēm, pastāvīgām arhitektūras instalācijām, īpašiem pasākumiem un modes skatēm visā pasaulē. Sadarbojies ar tādiem māksliniekiem kā Roberts Vilsons, Pīters Šteins, Luka Ronkoni, Marina Abramoviča, Pīters Grīnevejs, Viljams Kentridžs, Deivids Kronenbergs, Andrijs Žoldaks, Širina Nešata, Džordžo Armani, Hugo Boss, Ermenedžildo Zenja, grupa CocoRosie, Martas Greiemas Dejas kompānija u.c. Viņa darbi bijuši skatāmi lielākajos opernamos, festivālos, teātros un citās norises vietās vairāk nekā 50 pasaules valstīs.

Jaunākie darbi: gaismu dizains mākslinieka Tima Jipa izstādei Mūžīgie ziedojumi Mineapoles Mākslas institūtā; režija izrādei Seši tēli meklē autoru, kas tapusi sadarbībā ar Kibucas semināru; jaunās horeogrāfes Vitorijas Džirelli baleta In Esisto noformējums Štutgartes baletā; gaismas Roberta Vilsona un Mihaila Barišņikova monoizrādei Vēstule cilvēkam, izstāžu telpai Armani/Silos, Vladimira Raņeva iestudējumam Lopkautuve Nr. 5 Hellerau Eiropas Mākslas centrā, Karmena Monpeljē operā, kā arī M. Barišņikova baletam Dons Kihots Romas opernamā.

Par labāko gaismas dizainu AJ Vaisbārds ieguvis teātra balvu Zelta maska (2014), pirmo IFSArts balvu, kā arī Lielo mūzikas balvu 2016 kategorijā Gada uzvedums par operas Fausts iestudējumu Rīgā. AJ Vaisbārds ir pasniedzējs vairākās universitātēs visā pasaulē. Četru gadu laikā Votermilas Vasaras programmas direktora amatā izglītojis virkni jauno mākslinieku un vadījis simtiem projektu.

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu