Izvēlne
EN

Kristīne Opolais

Soprāns

KRISTĪNE OPOLAIS ir viena no pasaules jaunajām operas zvaigznēm, kuras karjera attīstās galvu reibinošā ātrumā. Dzimusi Latvijā 1979. gadā, studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, profesionalitāti papildinājusi pie Margarētes Honigas Amsterdamā.

Kristīne Opolais regulāri viesojas pasaules prestižākajos opernamos: Vīnes Valsts operā, Berlīnes Valsts operā, Bavārijas Valsts operā, Cīrihes Operā, Milānas Teatro alla Scala un Londonas Karaliskajā Koventgārdena operā, sadarbojoties ar tādiem pasaules slavu ieguvušiem diriģentiem kā Daniels Barenboims, Daniels Hārdings, Luiss Langrē, Andris Nelsons, Džanandrea Noseda, Fabio Luizi un Kazuši Ono. 2010./11. gada sezonā Kristīne Opolais debitēja Bavārijas Valsts operā Minhenē ar titullomu Dvoržāka operā ''Nāra'', par ko ieguva Bavārijas laikraksta Abendzeitung balvu ''Gada zvaigzne 2010'', pēc tam sekoja debija Londonas Karaliskajā Koventgārdenā titullomā Pučīni ''Madama Butterfly''. Abas debijas vainagojās ar sensacionāliem panākumiem un izpelnījās izcilu kritikas un skatītāju novērtējumu.

2012./2013. gada sezonā Kristīne Opolais ar izciliem panākumiem debitēja Ņujorkas Metropolitēna operā ar Magdas lomu Pučīni operā ''Bezdelīga''. Šajā sezonā viņa dzied Mimī lomu Pučīni ''Bohēmā'' Berlīnes Valsts operā un Vīnes Valsts operā, titullomas Janāčeka ''Jenufā'' Cīrihes Operā un Pučīni ''Toska'' Londonas Koventgārdena operā, kā arī debitē Amēlijas lomā Verdi operas ''Simons Bokanegra'' koncertiestudējumā Vīnes koncertzālē un Minhenē sniedz solokoncertu prestižā ''Vocalissimo'' ietvaros.

Pēc iespaidīgās debijas Metropolitēna operā Kristīnei Opolais šajā namā ieplānotas regulāras viesošanās, nākamā – ar Mimī lomu Pučīni operā ''Bohēma''.

Turpmākās sezonās paredzama debija Hamburgas Valsts operā ar Dezdemonas lomu Verdi ''Otello'', atgriešanās Bavārijas Valsts operā Minhenē ar titullomu Dvoržāka operā ''Nāra'', Tatjanas lomu Čaikovska operā ''Jevgeņijs Oņegins'' un Vitēlijas lomu Mocarta operas ''Tita žēlsirdība'' jauniestudējumā, Cīrihes Operā ar Ļizas lomu Čaikovska operas ''Pīķa dāma'' jauniestudējumā.

Dažās pēdējās koncertsezonās K. Opolais viesojusies Zalcburgas festivālā (kā soliste D.Šostakoviča 14. simfonijas atskaņojumā) kopā ar Birmingemas Simfonisko orķestri, Cīrihē ar Tonhalles orķestri, Kopenhāgenā ar Karalisko Dānijas Orķestri, koncertējusi ar Prāgas Simfonisko orķestri un Orquesta Sinfonica de Tenerife, kopā ar Latvijas Nacionālo orķestri piedalījusies Mālera 4. simfonijas atskaņojumā. 2010./11. sezonā K. Opolais dziedāja Verdi ''Rekviēmā'', atklājot Birmingemas Simfoniskā orķestra jauno sezonu, un kopā ar slaveno tenoru Džozefu Kalleju uzstājās Rēgensburgas vasaras festivāla galā koncertā.

Kristīnes Opolais sniegums Berlīnes Valsts operā Poļinas lomā Prokofjeva ''Spēlmanī'' pieejams arī DVD ierakstā, kas izpelnījies augstu kritikas novērtējumu. Izdots arī operas ''Nāra'' DVD ieraksts ar Kristīni Opolais titullomā no Bavārijas Valsts operas Minhenē un tuvākajā sezonā plānots izdot Čaikovska operas ''Jevgeņijs Oņegins'' DVD ierakstu ar Kristīni Opolais Tatjanas lomā. Orfeo International izdevusi CD ierakstu ar K. Opolais titullomā Pučīni operas ''Māsa Andželika'' koncertuzvedumam kopā ar Ķelnes WDR Simfonisko orķestri.

No 2003. līdz 2007.gadam Kristīne Opolais bijusi Latvijas Nacionālās operas soliste. 2004. gadā guvusi uzvaru Paula Saksa vokālistu konkursā, 2005. gadā saņēmusi ikgadējo Teātra balvu kā labākā operas māksliniece un Latvijas Kultūras fonda balvu. Kristīne Opolais ir divkārtēja Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte (2006, 2011).

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu