Latvijas Nacionālā baleta trupas pirmā izrāde, kas tika iestudēta pilnā apjomā, bija Veltīgā uzmanība 1922. gada 1. decembrī. 2022. gada rudenī mūsu balets ar plašu programmu atzīmēs savu simtgadi, kuras kulminācija būs Galā koncerts Latvijas Nacionālajam baletam 100.
Koncerts divās daļās atklās Latvijas Nacionālā baleta daudzveidīgo repertuāru no klasikas un neoklasikas līdz modernajam un laikmetīgajam baletam, no pasaulslavenu horeogrāfu darbiem līdz mūsdienu latviešu horeogrāfijai.
Līdzās šobrīd spožākajiem Latvijas Nacionālā baleta dejotājiem koncertā piedalīsies viesmākslinieki – latviešu baletdejotāji Berlīnes Valsts baleta soliste Evelīna Godunova, Milānas Teatro alla Scala baleta vadošais solists Timofejs Andrijašenko, kā arī viņu skatuves partneri – Milānas Teatro alla Scala baleta vadošā soliste Nikoleta Manni (Nicoletta Manni) un Nīderlandes Nacionālā baleta vadošais solists Jongs Gju Čoi (Young Gyu Choi).
Atbalsta
Atsauksmes
Dace
Paldies, tas bija ļoti, ļoti skaisti. Tā turpināt!!! Bravo!
Sapnis
Nikoletas Manni un Timofeja Andrijašenko duets "Karavadžo" - romantiski, ļoti skaisti.
Evelīna Godunova - Konfekte! Skaista, dvēseliska. Paldies!
Vienīgi ļoti skumīgi, ka programmā nesaprotamu iemeslu dēļ netika iekļauta Aleksandras Astreinas horeogrāfija "Moiras" ar ukraiņu balerīnām, kuru redzēju laikmetīgās horeogrāfijas vakarā "Iespējams" - tas būtu gan dvēseliski skaisti, gan politiski skaisti... Bija sajūta, ka "Moiras" ir augstākās raudzes augstā māksla.
Vita
Elza Leimane - vienkārši ģeniāla horeogrāfija bungu dejā un bungas absolūti fantastiskas.
Viss galā koncerts, solisti, mūziķi kā vienmēr brīnišķīgi, liels paldies! Lepojos!
Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes, kas palīdz uzlabot tās darbību un ievāc anonīmu informāciju par apmeklējumu. Detalizētāka informācija pieejama mūsu privātuma politikā. Uzzināt vairāk
Pievienot atsauksmi