Izvēlne
EN

Rame Lahajs

Tenors

RAME LAHAJS ir talantīgs un augstu novērtēts liriskais tenors ar iespaidīgu starptautisko karjeru. Viņam raksturīgas izteiksmīgas balss krāsas un skaists tembrs, kā arī harismātisks aktieriskais sniegums.

Rame Lahajs dzimis Kosovā. Profesionālām mūzikas studijām pievērsies tikai 21 gada vecumā – 2008. gadā ar izcilību absolvējis Tirānas Mākslu akadēmiju (Albānija). 2016. gadā Rame Lahajs kļuva par Plasido Domingo starptautiskā vokālistu konkursa Operalia laureātu. Viņš ir atzīts par vienu no savas paaudzes spožākajiem dziedātājiem.

Dziedātāja starptautiskā debija notika 2010. gadā ar Alfrēda lomu Verdi operā Traviata Eutīnas festivālā Vācijā. Pateicoties savām vokālajām kvalitātēm un mērķtiecībai, pirmos nozīmīgos panākumus Rame Lahajs guva Ungārijas Valsts operā ar Makdafa lomu Verdi operā Makbets un Rūdolfa lomu Pučīni Bohēmā Dortmundes opernamā.

Dziedātāja repertuārā ir arī Hercogs Rigoleto, Alfrēds Traviatā, Edgardo Lucia di Lammermoor, Rinučo Džanni Skiki, Pinkertons Madama Butterfly u.c. Viņš dziedājis Parīzes, Lionas un Monpeljē operās Francijā, Teatro Massimo Palermo, Džakomo Pučīni Lielajā teātrī Itālijas pilsētā Torre Del Lago, Semperoper Drēzdenē, La Monnaie operā Briselē, Karaliskajā Alberta zālē Londonā, Sidnejas operā un citviet.

Latvijas skatītāji Rames Lahaja sniegumu iepazinuši Hercoga lomā operā Rigoleto, viņš piedalījies arī galā koncertā Mūsu Operai 100.

www.ramelahaj.com

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu