Izvēlne
EN

Evezs Abdulla

Baritons

EVEZS ABDULLA (baritons) absolvējis Baku mūzikas akadēmiju un uzsācis operdziedātāja karjeru Azerbaidžānas akadēmiskajā operā, kur iestudētas tādas lomas kā Amonasro (Aīda), Žermons (Traviata), grāfs Luna (Trubadūrs), Skarpija (Toska), Eskamiljo (Karmena) un titulloma operā Rigoleto.

Iepriekšējās sezonās debitējis Jago (Otello) un dona Karlosa (Likteņa vara) lomās Frankfurtes operā un prinča Kurļateva (P. Čaikovskis Burve) lomā Lionas operā. Interpretējis Skarpiju (Dž. Pučīni Toska) un grāfu Lunu Manheimas Nacionālajā teātrī, kā arī Nabuko Prāgas Nacionālajā teātrī. Pandēmijas ierobežojumu dēļ tika atcelta uzstāšanās Metropoles operā Ņujorkā, kur bija paredzēts dziedāt Ruprehta lomu Prokofjeva operā Ugunīgais eņģelis. 2020./2021. gada sezonā izpildījis Nabuko un Šarplesa lomas Manheimas operā un Amanosro (Aīda) Azerbaidžānas Valsts operā.

Dziedātājs iepriekšējo sezonu ietvaros debitējis Franka lomā (Dž. Pučīni Edgars) Sanktgallenes festivālā, Aleko un Malatestas lomās (Frančeska di Rimini) Skotu operā, dziedājis donu Karlosu (Likteņa vara) Bāzeles teātrī, Grigoriju Grjaznoju (N. Rimskis-Korsakovs Cara līgava) Berlīnes valsts operā un kopā ar Amsterdamas Concertgebouw orķestri pirmatskaņojis Frangizas Alizadē skaņdarbu Nasimi Passion.

Mākslinieka agrāk interpretēto lomu vidū ir Žermons Glaindbornas festivālā, Millers (Dž. Verdi Luīze Millere) un titulloma operā Nabuko Štutgartes operā, Ruprehts (Ugunīgais eņģelis) Berlīnes Komiskajā operā un Vācu operā pie Reinas Diseldorfā, kā arī Enriko (Lucia di Lammermoor), Renato (Masku balle) un dons Karloss (Dž. Verdi Ernani) Manheimā, Aleko un Makbets Lionas operā, aizsargs (Dž. Bendžamins Uzrakstīts uz ādas) un Atanaels (Ž. Masnē Taīda) Bonnas operā.

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu