Izvēlne
EN

Marko Japeļs

Scenogrāfs

Kopš 1986. gada MARKO JAPEĻS radījis scenogrāfiju vairāk nekā 300 iestudējumiem Slovēnijā un ārpus tās. Studējis arhitektūru Ļubļanā. Pirmo scenogrāfiju veidojis Hedas Gableres iestudējumam Ļubļanas Teātra, radio, filmu un televīzijas akadēmijā; profesionālajā teātrī debitējis iestudējumā Čehovs: Trīs māsas Slovēnijas Nacionālajā teātrī Mariborā 1987. gadā.

Vēlāk viņš bijis scenogrāfiju autors dramatiskā teātra, operas, baleta un dejas iestudējumiem Slovēnijas Nacionālajos teātros, Nacionālajos teātros Zagrebā un Rijekā (Horvātija), Belgradā (Serbija) un Podgoricā (Melnkalne), Bukarestes operā, Slovākijas Nacionālajā teātrī Bratislavā, Brno Nacionālajā teātrī, Cīrihes operā, Aalto Mūzikas teātrī Esenē, Darmštates, Vīsbādenes, Augsburgas, Vupertāles, Dortmundes, Štutgartes teātros, Leipcigas operā, Karaliskajā Flandrijas baletā, Nīderlandes Dejas teātrī, operā Théâtre de Metz, Rietumaustrālijas baletā, Les Grands Ballets Canadiens, Novosibirskas Valsts akadēmiskajā operas un baleta teātrī, Vīnes Valsts operā, Lielajā teātrī, Birmingemas Karaliskajā baletā u. c. Aptuveni 20 iestudējumos strādājis kopā ar horeogrāfu Edvardu Klugu. Latvijas Nacionālajā operā un baletā radījis skatuves noformējumu baletiem Romeo un Džuljeta, Pērs Gints un Dons Žuans.

Marko Japeļs ir saņēmis vairākus nacionālus un starptautiskus apbalvojumus. No 1995. līdz 1997. gadam bijis viesprofesors un Teātra un filmu scenogrāfijas nodaļas vadītājs Vīnes Lietišķās mākslas universitātē.

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu