Izvēlne
EN

Petra Reinharte

Kostīmu māksliniece

Kostīmu māksliniece PETRA REINHARTE pēc studijām Minhenes Modes un dizaina akadēmijā turpinājusi apgūt arodu pie režisora Lukīno Viskonti kostīmu mākslinieces Veras Marzo. Mākslinieces karjera veidojās gan kino un televīzijā, gan teātrī, sākot ar operu Slepenās laulības Bavārijas Valsts operā (1990) un Seviljas bārddzini Cuvillié teātrī Minhenē.

Pēc iegūtās kino pieredzes filmā Mario un burvis Klausa Marijas Brandauera režijā, viņu sadarbība turpinājās 2006. gadā ar operu Loengrīns Ķelnes operā un Trīsgrašu operu Berlīnes Friedrichstadtpalst.

2006. gadā viņa radījusi kostīmus arī operai Salome, ko režisors Viljams Frīdkins iestudēja Bavārijas valsts operā. Nākamajos gados viņa sadarbojusies arī ar režisoru Hosē Kuru, iestudējot operas Komēdija ir beigusies un Masku balle.

Sadarbībā ar režisoru Johannesu Šāfu radīti operu Toska (Drēzdenes Semperoper, 2009) un Marija Viktuāra (Berlīnes Vācu opera, 2009) iestudējumi, bet sadarbības rezultātā ar režisoru Čeņu Ši-Džeņu tapušas operas Atvadas no konkubīnes (Reignwood teātris Pekinā, 2011) un Niksons Ķīnā (Théâtre du Châtelet Parīzē, 2012).

Tām sekoja Pelnrušķīte (Vīne, 2013) un Nakts Venēcijā (Drēzdene, 2013). Sadarbībā ar režisoru Robertu Karsenu radīta opera Burvju flauta (Bādenbādene, 2013), baletopera Svētki Venēcijā (Opéra-Comique Parīzē, 2014), Džordžo Batistelli opera Co2 (Teatro alla Scala Milānā, 2015), Meitene no Rietumiem (Teatro alla Scala, 2016), Orfejs (Lozannas opera, 2016) un Dons Karloss (Opéra National du Rhin Strasbūrā, 2016 un Teatro La Fenice, 2019). Citi projekti ar R. Karsenu ietver izrādi Vētra (Comédie-Française Parīzē, 2017), operu Mirusī pilsēta (Komische Oper Berlin, 2018) un Ubagu opera (Théâtre des Bouffes du Nord Parīzē, 2018).

Sadarbībā ar mākslinieci Milenu Canonero 2019. gadā radīti kostīmi operai Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta Grieķijas Nacionālajā operā (rež. Fanija Ardāna).

2022. gadā Petra Reinharte pirmoreiz sadarbojās ar režisoru Klausu Gūtu, veidojot iestudējumu Asins nams Bavārijas Valsts operā Minhenē. Šim iestudējumam sekoja Dons Karloss Neapoles Teatro di San Carlo 2023. gadā.

 

Foto: Dirk Vogel

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu