Izvēlne
EN

Jans Kučera

Komponists

Jans Kučera ir viens no daudzpusīgākajiem čehu māksliniekiem – aktīvs diriģents, komponists un pianists. Kopš 2015./2016. gada sezonas Karlovi Varu simfoniskā orķestra galvenais diriģents.

Studējis kompozīciju un diriģēšanu Prāgas konservatorijā, vēlāk papildinājis diriģēšanas prasmes Skatuves mākslu akadēmijā Prāgā. Jana Kučeras kompozīciju klāstā ir darbi simfoniskajam orķestrim un kamersastāviem, kantātes un dziesmas, mūzika vairāk nekā 30 teātra iestudējumiem, kā arī aranžējumi, to skaitā čehu kino mūzikas pārlikumi simfoniskajam orķestrim.

Kā diriģents Jans Kučera regulāri sadarbojies ar vadošajiem Čehijas orķestriem, atskaņojot un ierakstot klasiskās mūzikas repertuāru un vairāk nekā 100 simfoniskos skaņdarbus, kuru autori ir mūsdienu komponisti. No 2002. līdz 2010. gadam galvenokārt strādājis ar Prāgas Radio simfonisko orķestri.

Jans Kučera ir sagatavojis un diriģējis vairākus operu iestudējumus Nacionālajā teātrī Prāgā, tostarp Džoakīno Rosīni operu Pelnrušķīte, Dmitrija Šostakoviča Orango un Antiformālistiskā bilžu kastīte un savu operu Sarkanā Marija (Red Mary). Pēc Morāvijas-Silēzijas Nacionālā teātra pasūtījuma komponējis mūziku savam pirmajam baletam Trīs musketieri (2017). Viņa jaunākais veikums – mūzika baletam Spītnieces savaldīšana – būs klausāms šajā novembrī Pilzenē, Čehijā, ar komponistu pie diriģenta pults.

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu