Izvēlne
EN

Kārlis Lācis

Komponists

KĀRLIS LĀCIS ir komponists ar ļoti plašu radošo amplitūdu – akadēmiskā un kora mūzika, instrumentāli eksperimenti un mūzika teātra izrādēm, džezs un popmūzika.

Radījis baleta viencēlienu Oskars Stroks. Rīgas tango, mūziklus Purva bridējs ugunī, Oņegins, Žanna d’Arka, Zilais putns, Pūt, vējiņi!, mūziku izrādēm Dailes teātrī un Liepājas teātrī. Viņa darbu sarakstā ir simfonijas un citi akadēmiskās mūzikas opusi, sadarbība ar izcilākajiem Latvijas mūziķiem, Dziesmu svētki un kamermūzikas koncerti. Viņš pazīstams ne tikai kā komponists, bet arī kā pianists un producents. Kārlis Lācis ir pieprasīts aranžētājs, kurš nenogurstoši izzina jaunas aranžēšanas un instrumentācijas iespējas. Kārļa Lāča popmūzikas projekti ir ieguvuši starptautisku atzinību, piepildot skatītāju zāles ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs.

Kārlis Lācis dzimis Tukumā, muzikālo izglītību ieguvis Kandavas bērnu mūzikas skolā (klavieru klase), Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas koledžā klavieru specialitātē (1992–1997) un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur mācījies klavierspēli pie Jura Kalnciema (1997–2001, bakalaura grāds; 2003–2005, maģistra grāds), kā arī kompozīciju pie Jura Karlsona (2001–2002).

Nozīmīgākās atzinības: Spēlmaņu nakts balvas nominācijā Gada muzikālā izrāde – Pūt, vējiņi! (2011) un Oņegins (2013); Latvijas Mūzikas ierakstu gada balva nominācijā Gada albums bērniem – Lāču tēta dziesmas (2012); Dienas gada balvas kultūrā laureāts par skaņdarbu Mirkļa izvēles vilinājums simfoniskajam orķestrim (2006), albumu un koncertprogrammu Ziedonis. Lācis. Sievietes (2013) un dziesmu ciklu Mežā (2013).

 

Foto: Jānis Deinats

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu