Izvēlne
EN

Ainārs Rubiķis

Diriģents

AINĀRS RUBIĶIS  absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmiju kordiriģēšanas un simfoniskā orķestra diriģēšanas specialitātēs. 2010. gadā viņš guva starptautisku ievērību ar uzvaru 3. Starptautiskajā Gustava Mālera diriģentu konkursā Vīnē. 2011. gadā viņš saņēma Nestlé un Zalcburgas jauno diriģentu festivāla balvu. No 2012. gada līdz 2014. gadam Ainārs Rubiķis bija Novosibirskas valsts operas muzikālais vadītājs. Par Bernstaina "Mesas" iestudējumu saņēmis prestižo "Zelta maskas" balvu kā labākais diriģents. Ar panākumiem sadarbojies ar izciliem kolektīviem – Barselonas Liceu operu, Lielo teātri Maskavā, Jaunā Nacionālā Tokijas teātra, Poznaņas filharmonisko, Hamburgas simfonisko, Liverpūles Karalisko, Heidelbergas, Toronto, Melburnas, Lucernas, Igaunijas simfoniskajiem, Gulbenkian fonda u.c. orķestriem.

LNO viņš diriģējis divas V.A.Mocarta operas - "Burvju flauta" un "Dons Žuans", kā arī Kristapa Pētersona operu-lekciju "Mihails un Mihails spēlē šahu" un iestudējis Pētera Čaikovska operu "Jevgeņijs Oņegins".
 

No 2018./2019. gada sezonas Ainārs Rubiķis būs Berlīnes Komiskās operas muzikālais vadītājs.

2017./2018. gada sezonā viņš debitē Velsas Nacionālajā operā (Jevgeņijs Oņegins), ar orķestri Jyväskylä Sinfonia (Mateja pasija) un Insbrukas Senās mūzikas festivālā, kā arī atgriežas Berlīnes Komiskajā operā, Somijas Nacionālajā operā, Poznaņas filharmonijā un pie Ildefransas nacionālā orķestra pults.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu