Izvēlne
EN

Gaidāmas vairākas Latvijas Nacionālās operas solistu debijas nozīmīgās lomās

Novembra nogalē un decembra pirmajā pusē gaidāmas vairākas Latvijas Nacionālās operas solistu debijas nozīmīgās lomās.

Frančesko Čilea operas Adriāna Lekuvrēra izrādē 19. novembrī Mauricio lomu pirmoreiz dziedās Raimonds Bramanis. Titullomu šajā izrādē atveidos Tatjana Trenogina, Bujonas hercogienes lomā – Irma Pavāre. Adriāna Lekuvrēra ir patiesos notikumos balstīta opera par mīlestību, greizsirdību un tās sekām 18. gadsimta Francijā. Pateicoties izcilajai mūzikai un aizkustinošajam stāstam, šo itāļu operu regulāri iestudē uz nozīmīgām pasaules teātru skatuvēm.

Džakomo Pučīni operas Turandota izrādē 2. decembrī titullomu pirmoreiz interpretēs Jūlija Vasiļjeva. Šajā izrādē Panga un Ponga lomās debitēs arī Artjoms Safronovs un Dainis Kalnačs. Kalafa lomu šajā izrādē interpretēs Džeimss Lī, Liu – Dana Bramane, Timurs – Edgars Ošleja.Pučīni pēdējās operas Turandota iestudējums Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvoja pirms gandrīz piecdesmit gadiem – 1973. gada 29. decembrī. Edgara Vārdauņa veidotais krāšņais vizuālais ietērps ved skatītājus līdzi teiksmainā ceļojumā uz Seno Ķīnu, bet skaistā mūzika atkausē visaukstākās sirdis.

Džuzepes Verdi operā Aīda 10. decembrī Amonasro lomā pirmoreiz būs Jānis Apeinis, bet Virspriesterienes lomā – Laura Grecka. Aīda ir viens no pasaules opermākslas šedevriem, Džuzepes Verdi vēlīnais meistardarbs. Tas stāsta par etiopiešu princeses un ēģiptiešu karavadoņa traģisko mīlestību, un jau 150 gadus atdzimst uz visas pasaules operteātru skatuvēm visdažādākajās interpretācijās. 1998. gadā pirmizrādītais Latvijas Nacionālās operas Aīdas iestudējums ar Ilmāra Blumberga scenogrāfiju un kostīmiem un Māras Ķimeles režiju kļuvis par vienu no Latvijas Nacionālās operas repertuāra stūrakmeņiem. 
Ritināt uz augšu