Izvēlne
EN

Elīna Šimkus

Soprāns

Latviešu operdziedātāja Elīna Šimkus ieguvusi bakalaura grādu operdziedāšanā Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā un maģistra grādu izpildītājmākslā Norvēģijas Mūzikas akadēmijā Oslo pie prof. Bārbrū Marklunas un prof. Hokana Hagegora. Piedalījusies Frīdemana Roliha (Vācija), Elizabetes Norbergas-Šulcas (Itālija), Barbaras Dobretsbergeras (Austrija) un Rodžera Viņjola (Lielbritānija) meistarklasēs. 2011.gadā kļuvusi par VII Starptautiskā Klaudijas Taev konkursa jaunajiem operdziedātājiem laureāti.

Ar lieliem panākumiem dziedājusi un kritiķu atzinību guvusi Violetas lomā Verdi operā "Traviata", Mikaelas lomā Bizē operā "Karmena", Atalantas lomā Hendeļa operā ”Kserkss” un Damona lomā operā ”Akīds un Galateja”, Lizas lomā Bellīni operā "Mēnessērdzīgā", Marfas lomā Rimska-Korsakova operā "Cara līgava", Karolīnas lomā Čimarozas operā "Slepenās laulības" un Aminta lomā Mocarta operā "Gans karalis". Kā viessoliste uzstājusies opernamos Francijā, Igaunijā, Lietuvā un Polijā.

Nozīmīga vieta Elīnas Šimkus radošajā biogrāfijā ir arī vokāli instrumentālajai mūzikai. Viņa dziedājusi soprāna solo vērienīgos izvērstas formas darbu iestudējumos, kā, piemēram, Baha pasijās un kantātēs, Hendeļa "Messiah" un „Alexander’s Fiest”, Vivaldi „Gloria”, Mocarta “Requiem”, ”Vesperae Solennes de Confessore”, “Groβe Messe”, ”Regina Coeli”, Orfa „Carmina Burana”, Pulenka, Rosīni un Pergolēzes „Stabat Mater”, kā arī bijusi soliste vairākiem Latvijas pirmatskaņojumiem, kā, piemēram, Vivaldi „Introduzione e Gloria”, Ratera ”Requiem” un „Gloria”, kā arī Sera Pola Makkartnija „Ecce cor meum”.

Elīna Šimkus ir uzstājusies kopā ar Oslo simfonisko orķestri, Bretaņas simfonisko orķestri, Tallinas Kamerorķestri, Igaunijas Nacionālās operas orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, orķestri "Sinfonietta Rīga" un "Collegium Musicum Rīga". Viņa sadarbojusies ar diriģentiem Darelu Angu, Andresu Mustonenu, Risto Jostu, Janu Olu Amundsenu, Arvo Volmeru, Aleksandru Viļumani, Andri Veismani, Andri Pogu, Māri Kupču un daudziem citiem. Uzstājusies Norvēģijā, Dānijā, Krievijā, Igaunijā, Lietuvā, Kanādā, Spānijā, Ukrainā, Vācija, Francijā un Polijā.

Ārzemju prese Elīnu Šimkus raksturojusi kā "spoži skanošu, apveltītu ar skaistu kantilēnu un pārsteidzoši krāšņu un stabilu augšējo reģistru" ("OperaNews.Ru", Krievija), "jauneklīgi un svaigi skanošu soprānu" ("Kölner Stadtanzeiger", Austrija), "enerģisku, muzikālu, apveltītu ar skaistu un elastīgu balsi” ("Gazeta Wyborcza", Polija), ar „gaišu, lirisku balsi, kas pelnījusi visaugstāko atzinību" ("Der Neue Merker", Austrija), parādot "apskaužamu meistarību, apvienodama pārliecinošu aktierspēli ar tai atbilstošu vokālo tehniku" ("NRA", Latvija). "Daudzsološās dziedātājas sniegums ir niansēts, vokālais reģistrs izlīdzināts, augšējā tesitūra skanīga un apveltīta ar lielisku krāsu paleti." ("Pärnu Postimees", Igaunija).

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu