Izvēlne
ENRU

Urzula Hese fon den Štainena

Mecosoprāns

Mecosoprāns Urzula Hese fon den Štainena studējusi vokālu Berlīnes mākslu augstskolā. Viņa piedalījusies Brigites Fasbenderes un komponista Ariberta Reimana meistarklasēs. Studiju laikā saņēmusi vairākas balvas nacionālos un starptautiskos konkursos.

Karjeru dziedātāja sāka Hamburgas Valsts operā, Drēzdenes Zempera operā, Berlīnes Komiskajā operā. Viņa bija Zempera operas soliste līdz 2002. gadam, pēc tam strādā kā brīvmāksliniece ievērojamākajos Eiropas opernamos. Bastīlijas operā Parīzē viņa debitēja Annas lomā Kurta Veila „Septiņos nāves grēkos”, dziedājusi La Monnaie teātrī Briselē, Antverpenes un Amsterdamas operās, Bonnā, Hamburgā, Rūras triennālē, Neapoles, Nantes un Angeras operās un citviet. Glaindbornas festivālā dziedātāja ar panākumiem debitēja grāfa Orlovska lomā „Sikspārnī”. Viņas repertuārā ir Frika „Reinas zeltā” un „Valkīrā”, Otrā norna un Valtraute „Dievu mijkrēslī”, Eboli „Donā Karlosā”, Venēra „Tanheizerā”, Madalēna „Rigoleto”, Marija „Vocekā”, Ragana „Ansītī un Grietiņā” u.c. Rūras triennālē Urzula Hese fon den Štainena dziedājusi Jitsuko Hondu Tošiko Hosokavas operā „Handžo” režisora Kaliksto Bieito iestudējumā. Urzula Hese fon den Štainena strādājusi ar tādiem diriģentiem kā Klaudio Abado, Herberts Blomštets, Semjons Bihovs, Vladimirs Fedosejevs, Pjērs Bulēzs, Džeimss Levains u.c.

Daudzpusīgā dziedātāja bieži uzstājas koncertos, viņas repertuārā ir ne vien klasiskā, bet arī laikmetīgā mūzika. Pēdējos gados viņa sadarbojusies ar Londonas filharmonisko orķestri, Berlīnes filharmoniķiem, Turīnas RAI orķestri, Drēzdenes Saksijas Valsts kapelu u.c.

www.ursulahessevondensteinen.de

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu