Izvēlne
EN

Sergejs Naida

Tenors

Krievu tenors Sergejs Naida ir absolvējis Maskavas Čaikovska konservatorijas vokālo klasi. 1993. gadā viņš uzvarēja Mario del Monaco vokālajā konkursā un kļuva par solistu Marijas teātrī, kur strādāja līdz 1999. gadam.

Viņš ir dziedājis Kirovas operā un Lielajā teātrī Maskavā ar Valēriju Gergijevu pie diriģenta pults. Sergejs Naida ir uzstājies pasaules ievērojamākajos opernamos – Metropolitēna operā, Teatro Municipal Santjago, Elizejas lauku teātrī Parīzē, Lionas nacionālajā operā, Monpeljē operā, Teatro Massimo Palermo, Teatro Real Madridē, Gran Teatre del Liceu Barselonā, Roterdamas operā, Concertgebouw Amsterdamā, Seulas operā, Tokijas operā, Vācu operā Berlīnē un citviet.

Sergeja Naidas jaunākie panākumi saistīti ar titullomu operā Otello Darmštatē, Grācā, Briselē, Ženēvā, Šanhajā, Tamperē, Tallinā un Oslo. Viņš ir dziedājis Kalafu Turandotā un Alekseju Ivanoviču Prokofjeva Spēlmanī Vīsbādenē, Manriko Trubadūrā Manheimā, Esenē un Hannoverē, Radamesu Aīdā Brēmenē, Madridē un Marijas teātrī, Hermani Pīķā dāmā Gēteborgā, Briselē un Rīgā. Sergejs Naida ir piedalījies galā koncertos Vīnes Valsts operā un koncertējis Amsterdamas Concertgebouw.

Tenors piedalījies arī daudzos festivālos Bulgārijā, Sanktpēterburgā, Telavivā, Bregencā un Austrijā. Sergejs Naida strādājis ar vairākiem izciliem diriģentiem, tostarp Valēriju Gergijevu, Marku Albrehtu, Filipu Jordanu.

Ar Latvijas Nacionālās operas trupu Sergejs Naida piedalījies viesizrādēs Honkongā, kur dziedāja Sergeja lomu operā Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu