Izvēlne
EN

Ralfs Lukass

Ralfs Lukass ir viens no šobrīd vadošajiem basbaritoniem, varoņlomu atveidotājs. Īpaši augstu tiek vērtēta viņa interpretācija tādās lomā kā Hanss Zakss „Nirnbergas meistardziedoņos” un Votāns un Ceļinieks „Nībelunga gredzenā”.

Viņš dzimis muzikālā ģimenē Baireitā, studējis Berlīnes Mākslu augstskolā. Viņa pirmie panākumi bija 1991. gadā, kad dziedātājs ieguva pirmo vietu Starptautiskajā dziedātāju konkursā Hertogenbošā.

Līdz 2002. gadam Ralfs Lukass bija solists Vācu operā Berlīnē, kur viņa repertuārā bija Papageno (Burvju flauta), Leporello (Dons Žuans), Donners (Reinas zelts), Biterolfs (Tanheizers) un Bekmesers (Nirnbergas meistardziedoņi). Vēlāk Ralfs Lukass uzstājies kopā ar daudziem pasaules vadošajiem orķestriem un diriģentiem, tostarp Klaudio Abado, Rikardo Čeiliju, Kolinu Deivisu, Lorinu Māzelu, Kurtu Mazuru, Zubinu Metu, Rodžeru Noringtonu, Seidži Ozavu, Esu-Peku Salonenu, Volfgangu Zavališu, Džuzepi Sinopoli un Kristianu Tīlemani.

Pirmo reizi Votāna un Ceļinieka lomu Ralfs Lukass dziedāja 1999. – 2001. gadā Minsterē, un kopš tā laika viņa repertuārā dominē basbaritona lomas Riharda Vāgnera operās.

Viņš ir dziedājis Tulūzas operā (Volframs „Tanheizerā” un Bekmesers „Nirnbergas meistardziedoņos”), Kaseles Valsts teātrī (Amfortass „Parsifālsā), Vīsbādenes Valsts teātrī (Votāns/Ceļinieks „Nībelunga gredzenā” un titulloma Katrīnas Vāgneres iestudētajā „Klīstošajā holandietī”).

Kopš 2006. gada viņš ik gadus uzstājas Baireitas festivālā, dziedot Donneru, Gunteru un Melotu. Darmštates Valsts teātrī 2008. gadā Ralfs Lukass ar lieliem panākumiem debitēja Hansa Zaksa lomā.

Ralfs Lukass ir arī augsti vērtēts koncertdziedātājs. Ar savu stilistiski plašo repertuāru viņš regulāri uzstājas nozīmīgākajās pasaules koncertzālēs, tostarp Berlīnē, Briselē, Hamburgā, Madridē, Parīzē, Romā, Sanpaulu un Vīnē. Viņš piedalījies daudzos festivālos – Monpeljē, Lucernā, Šlēzvigā-Holšteinā u.c. Ralfs Lukass piedalījies daudzos radio un TV ierakstos.

Mākslinieka mājas lapa: www.ralf-lukas.de

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu