Izvēlne
EN

Līne Karlsona

Soprāns

LĪNE KARLSONA operdziedātājas karjeru sākusi Zviedrijas Karaliskajā operā 2006. gadā un vēlāk uzstājusies Gēteborgas, Ūmeo, Bergenas, Magdeburgas, Heidelbergas, Varšavas un citos teātros Eiropā. Līdz šim Riharda Vāgnera operās Līne Karlsona ar panākumiem dziedājusi Zentu operā Klīstošais holandietis Magdeburgā, Heidelbergā un Hofā, kā arī Elzu operas Loengrīns koncertuzvedumā kopā ar Helsingborgas Simfonisko orķestri. 2017./2018. gada sezonā Līne Karlsona debitēja Elizabetes lomā operā Tanheizers Latvijas Nacionālajā operā. 2018. gada vasarā, pirms došanās uz Rīgu, lai piedalītos Klīstošā holandieša jauniestudējuma tapšanā, māksliniece interpretēja Zentu Selzach festivālā Šveicē.

Līnes Karlsonas operlomu repertuārā ietilpst arī Rozalinde (R. Štrauss – Sikspārnis), Violeta (Dž. Verdi – Traviata), Neda (R. Leonkavallo –Pajaci), Rozīna (Dž. Rosīni – Seviljas bārddzinis), Fraskita (Ž. Bizē – Karmena), Džordžeta (Dž. Pučīni – Apmetnis), Pirmā ziedu meitene (R. Vāgners – Parsifals) un citas lomas.    

Līne Karlsona ir arī pieprasīta koncertdziedātāja, galā koncertos Zviedrijā viņa interpretējusi fragmentus no Donnas Annas (V. A. Mocarts – Dons Žuans), Konstances (Bēgšana no seraja), Semiramīdas (Dž. Rosīni), Mizetes (Dž. Pučīni – Bohēma), Žannas d’Arkas (Dž. Verdi) un citiem dziedājumiem.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu