Izvēlne
EN

Karloss Moreno

Tenors

Tenors KARLOSS MORENO beidzis Filadelfijas Vokālās mākslas akadēmiju. Vēl būdams students, viņš jau izpelnījās lielu kritikas ievērību kā viens no nākamajiem jaunās paaudzes vadošajiem spinto tenoriem. Šāda tipa balss nav bieži sastopama, tās iespējās ir dziedāt lielās lomas itāļu komponistu darbos, lielākoties tieši Džuzepes Verdi un verisma komponistu operās. Viņa pirmais Radamesa lomas izpildījums „Aīdā" Havaju operteātrī saņēma izcilas atsauksmes.

Moreno ir bijis vairāku vokālo konkursu laureāts: 1993. gadā uzvarējis Monseratas Kavaljē konkursā, 2000. gadā - Pitsburgas Traviatas konkursā un 1996. gadā - Hosē Karerasa / Huliana Gejarres Starptautiskajā dziedāšanas konkursā. Alfredo Krausa konkursā viņš saņēma speciālo Džuzepes Verdi balvu.
Pirmā profesionālā pieredze ar Verdi mūziku dziedātājam bija Manriko loma „Trubadūrā" Montevideo operā, Urugvajā. Arī lomas Pučīni operās viņam nesušas kritikas atzinību, jo īpaši Pinkertons "Madama Butterfly", ko viņš dziedājis gan Spānijā, gan Kolumbijā, gan ASV pilsētā Bafalo. Madrides Sarsuelas teātrī viņš izmēģināja Pako lomu Manuela de Fallas operā „Īsā dzīve".
Pēc kopīgas uzstāšanās ar Plāsido Domingo koncertā Bordo slavenais tenors uzaicināja Karlosu Moreno debitēt Vašingtonas Operā. 1998./1999. gada sezonā viņš tur dziedāja Gabrielu Adorno „Simonā Bokanegrā", kā arī Lorisa lomu Umberto Džordāno operā „Fedora".

Turpmākās karjeras laikā solists daudz uzstājies gan Eiropā, gan abos Amerikas kontinentos, viņš dziedājis Barselonas Liseu teātrī, Sanfrancisko Operā, Čikāgas Liriskajā operā, opernamos Erfurtē, Gvadalaharā, Elpaso un citur. Viņa Pučīni repertuārā ir: Rūdolfs „Bohēmā", Kavaradosi „Toskā", Luidži „Apmetnī", Kalafs „Turandotā"; Verdi operās: Rikardo „Masku ballē", Hercogs „Rigoleto", Alfrēds „Traviatā", Karlo „Laupītājos", kā arī citu komponistu darbos: Kanio „Pajaci", Turidu „Zemnieka godā", Maurīcio „Adriānā Lekuvrērā", Samsons „Samsonā un Dalilā".

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu