Izvēlne
EN

Elizabete Strida

Soprāns

Soprāns ELIZABETE STRIDA mācījusies Stokholmas Universitātes Operas koledžā, ko absolvējusi 2004. gadā. Studiju laikā uzstājusies Zviedrijas Karaliskajā operā, izpildot Antonijas lomu Žaka Ofenbaha Hofmaņa stāstuiestudējumā. 2003. gadā Elizabete Strida debitēja Vadstenas akadēmijā, izpildot titullomu Karla Unandera-Šarina operā Birgita.

Pēc studiju pabeigšanas Elizabete Strida turpināja gūt panākumus Norrlandsoperan, tostarp Pučīni Turandotas televīzijas uzvedumā. Norrlandsoperan dziedātājas repertuārā ir arī Kleopatra Hendeļa Jūlijā Cēzarā un galvenā loma Olivera Knusena darbā Kur mežonīgās lietas mīt, titulloma Antonīna Dvoržāka operā Nāra un Ingrīda Skepsbrū Matsa Larsona Gotes operā Dzejnieks un pareģe (abas pēdējās iestudētas Dienvidāfrikā, sadarbībā ar Keiptaunas operu). Par lomu Nārā dziedātāja bija nominēta Zviedrijas Operas žurnāla Operas balvai 2006.
Elizabetes Stridas repertuārā ir arī Mizete Pučīni Bohēmā Malmes operā un Zīglinde Riharda Vāgnera Valkīrā Latvijas Nacionālajā operā, kā arī Freija Vāgnera Reinas zeltā Leipcigas operā.

Nesen Elizabete Strida guva lielus panākumus Norvēģijas Operā kā Elizabete Vāgnera Tanheizerā Stēfana Herheima režijā.2013. gada vasarā Elizabete Strida debitēja Baireitas festivālā ar Freijas lomu Riharda Vāgnera operā Reinas zelts.

Dziedātājas jaunākās lomas ir Nāra Bellas Artes Meksikā, Čo-Čo-sana Pučīni Madama Butterfly un Džordžeta Pučīni Apmetnī Somijas Nacionālajā operā, kā arī Gutrune Vāgnera Dievu mijkrēslī Latvijas Nacionālajā operā un Elizabete Tanheizerā Tamperē.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu