Izvēlne
ENRU

Andreass Šāgers

Tenors

Austriešu tenors Andreass Šāgers ir augstu novērtēts varoņtenora repertuārā. Iepriekšējās sezonās viņš ar lieliem panākumiem dziedājis titullomu Riharda Vāgnera operā „Rienci” Vācu operā Berlīnē, Teatro Real Madridē, Teatro dell’Opera Romā un Hamburgas valsts operā.

2012./2013. gada sezonā viņš dziedāja Zīgfrīdu Vāgnera „Dievu mijkrēslī” Berlīnes Valsts operā Daniela Barenboima vadībā, kā arī piedalījās BBC Proms koncertā Karaliskajā Alberta zālē Londonā. „The Independent” slavēja dziedātāja „zelta toni” Zīgfrīda lomā un sauca viņu par „lielu zvaigzni tapšanas procesā”. Ar Zīgfrīda lomu „Dievu mijkrēslī” viņš debitēja Milānas La Scala, bet Hallē un Ludvigshāfenā dziedāja Zīgfrīda lomu gan „Dievu mijkrēslī”, gan „Zīgfrīdā”.

2013./2014. gada sezonā Andreass Šāgers dzied titullomu „Tristanā un Izoldē” Flāmu operā un Darmštatē, Zīgfrīdu Hallē un Maksu Vēbera operā „Burvju strēlnieks” Ķelnes operā (Viestura Kairiša iestudējumā), kā arī Mālera „Zemes dziesmas” ar Ziemeļvācijas Radio simfonisko orķestri Hamburgā un Brēmenē.  

Andreass Šāgers absolvējis Vīnes Mūzikas universitāti profesora Valtera Mūra klasē. Mācījies pie Džeimsa Kinga un Tomā Popesku. Kopš 2012. gada Andreass Šāgers papildina vokālās prasmes pie profesores Heidrunas Francas-Veteres. 1998. gadā dziedātājs ieguva īpašu žūrijas balvu Vīnes 5. Starptautiskajā mūzikas konkursā, 1999. gadā viņš ieguva Jean-Frédéric Perrenoud“ fonda medaļu (Šveice), kā arī kritiķu balvu un Konstancas pilsētas balvu Starptautiskajā Lugojas tenoru konkursā (Rumānija), kas Andreasam Šāgeram pavēra ceļu uz debiju Ferando lomu Così fan tutte Mocarta festivālā Šēnbrunnā. Nākamajās sezonās viņš dziedāja Tamino lomu „Burvju flautā” Boloņas pilsētas teātrī, Koblencas teātrī, Vīnes festivālā, Ķelnes operā, Kanādas Karaliskajā operā Toronto un citur. Tiroles festivālā viņš dziedājis Ēriu un Stūrmani „Klīstošajā holandietī” un Dāvidu „Nirnbergas meistardziedoņos”. Dziedtātājs uzstājies koncertos Franca Lista zālē Budapeštā, Vīnes Koncertu namā un Musikverein, Zalcburgas Mozarteum un citviet.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu