Izvēlne
EN

Činara Alizade

ČINARA ALIZADE 2015. gadā pievienojās Polijas Nacionālā baleta trupai, kur kopš 2022. gada ir vadošā baleta soliste. Iepriekš bijusi Maskavas Lielā teātra soliste. Māksliniece 1998. gadā absolvējusi Natālijas Ņesterovas Jaunās humanitārās universitātes Dejas akadēmiju, bet 2010. gadā – Maskavas Nacionālo horeogrāfijas akadēmiju.

Dejotāja bijusi dažādu konkursu laureāte: iegūta Zelta medaļa Maskavas starptautiskajā baleta konkursā junioru grupā (2005), piešķirts Azerbaidžānas Nopelniem bagātās mākslinieces tituls (2012), iegūta Žilbēra Albēra un Ninas Ananišvili Zvaigzne (2013) un Zelta medaļa Āzijas Grand Prix Honkongā (2015).

Mākslinieces repertuārā ir daudzas klasiskā baleta vadošās lomas. To vidū ir Kitrija un Huanita Donā Kihotā, Nikija Bajadērā, princese Aurora Apburtajā princesē, Medora Korsārā, titulloma Žizelē, Odeta-Odīlija Gulbju ezerā u.c. Činara Alizade dejojusi arī vadošās lomas daudzos Kšištofa Pastora baletos, kā Adāžio un Skerco, Kazanova Varšavā, Bolero, Vētra, Drakula u.c. Dejojusi arī lomas Veina Makgregora, Džona Noimeiera, Keneta Makmilana un citu laikmetīgo horeogrāfu darbos. Kā viesmāksliniece piedalījusies koncertos Viļņā, Barselonā un Minskā, kā arī Starptautiskajā baleta festivālā Baleta zvaigznes Jūrmalā.

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu