Izvēlne
EN

Maurisio Vainrots

Argentīniešu horeogrāfs  MAURISIO VAINROTS dzimis Buenosairesā. Viņš mācījies Teatro Colón mākslas skolā un kā galvenais viesmākslinieks dejojis Karaliskajā Vinipegas baletā, Riodežaneiro Teatro Municipal baletā, Karakasas Ballet de Cámara, Buenosairesas Modernajā baletā un Teatro San Martín Modernās dejas grupā.
 
1986.gadā Maurisio Vainrots pameta Argentīnu, lai pēc Gēteborgas Operas mākslinieciskā direktora Ulfa Gāda uzaicinājuma iestudētu baletus "Anna Franka", "Psalmu simfonija" un "Trīs argentīniešu dejas". Pēc tam sekoja sadarbības piedāvājumi no dažādām Eiropas un Amerikas kompānijām. No 1987. līdz 1990.gadam Vainrots bija Monreālas Džeza baleta horeogrāfs, bet no 1989. līdz 1991.gadam - Hildesheimas Pilsētas teātra pastāvīgais vieshoreogrāfs Vācijā. Tam sekoja ilgstoša sadarbība ar Beļģijas Karalisko Flandrijas baletu (1991-2004), kur Vainrots iestudēja 11 veiksmīgas izrādes, tostarp "Tango plus". Kopš 1999.gada viņš ir Buenosairesas Teatro San Martin Modernā baleta mākslinieciskais vadītājs.
 
Maurisio Vainrots strādājis par pasniedzēju MUDRA (Bežāra kompānijas skolā) Briselē, Frankfurtes Mūzikas un vizuālās mākslas augstskolā un Teatro Colón Mākslas augstskolā Buenosairesā. Viņš bijis žūrijas loceklis Madrides Horeogrāfijas konkursā 1992.gadā un Montekarlo Vispasaules dejas konkursā 2000.gadā.
 
Maurisio Vainrota darbus iestudējušas vairāk nekā 40 kompānijas visā pasaulē, tostarp Anglijas Nacionālais balets, Valonijas Karaliskais balets, Sinsinati Balets, Ričmondas Balets, Čikāgas The Hubbard Street Dance, Džuljarda deju ansamblis, Bordo Operas balets, Monreālas Džeza balets, Buenosairesas Teatro Colon baleta trupa u.c.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu