Izvēlne
EN

Hulio Arosarena

Horeogrāfs

HULIO AROSARENA, kubiešu izcelsmes dejotājs un horeogrāfs, šobrīd ir Lozannas Bežāra baleta mākslinieciskā vadītāja vietnieks un baletmeistars.  

Pēc dejotāja un dejas skolotāja diploma iegūšanas Kubas Nacionālajā Mākslu skolā 1983. gadā Hulio Arosarena ir bijis Kubas Nacionālā baleta un Flandrijas Karaliskā baleta solists, nodejojot galvenās lomas gan klasiskā, gan laikmetīgā baleta iestudējumos. No 1993. līdz 1997. gadam ir bijis viens no vadošajiem Lozannas Bežāra baleta dejotājiem. Nepārtraucot sadarbību ar leģendāro franču horeogrāfu Morisu Bežāru, starptautiskos konkursos godalgotais baletmākslinieks vairākus gadus ir darbojies arī zirgu izjāžu teātrī Zingaro Parīzē, kur bijis dejotājs, kā arī horeogrāfa asistents kompānijas mākslinieciskā vadītāja Bartabas režisētajām izrādēm Eclipse un Triptyk. No 2004. līdz 2006. gadam Hulio Arosarena ir pildījis režisora asistenta un baletmeistara pienākumus Nicas operā.  

Kopš pērnā gadsimta 80. gadiem ir tapuši vairāki Hulio Arosarenas horeogrāfijas darbi Lozannas Bežāra baletā, Nicas Operā, Kubas Nacionālajā baletā un citviet. 2003. gadā Briselē viņš ir radījis kompāniju L'air de rien un performanci ar tādu pašu nosaukumu. Hulio Arosarenas veikumu horeogrāfijā raksturo dažādu māksliniecisko disciplīnu mijiedarbība, atstājot deju kā uzveduma centrālo kodolu.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu