Izvēlne
EN

Jūliuss Teodors Zemmelmans

Scenogrāfs

JŪLIUSS TEODORS ZEMMELMANS skatuves un kostīmu dizainu apguvis pie Hansa Šavernoha Grācas Mūzikas un skatuves mākslas universitātē. Paralēli studijām asistējis scenogrāfiem un kostīmu māksliniekiem Frankam Filipam Šlosmanam, Heikei Šēlei un Rebekai Ringstai Grācas operā, Drēzdenes Semperoper, Frankfurtes operā, Minhenes Valsts operā, kā arī Zalcburgas un Baireitas festivālos. Strādājis ar Berija Koskija, Stēfana Herheima un Kaliksto Bieito iestudējumiem.

Pirmajiem individuālajiem darbiem Grācā (Ravēla Bērns un burvestības un Spāņu stunda, Pērsela Karalis Arturs u. c.) sekoja Ofenbaha Hofmaņa stāsti bērniem Ķelnes operā, Vāgnera Tanheizers Zārbrikenes Valsts teātrī un Verdi Rigoleto Krēfeldes teātrī. 2017./2018. gada sezonā radīta scenogrāfija Vāgnera Nībelunga gredzenam bērniem Baireitas festivālā un pirmizrāde Paulus Hohgaterera iestudējumam Bēms Grācas dramatiskajā teātrī, kā arī viesizrādes Bregencas festivālā, Minhenes Rezidences teātrī un Vīnes Pils teātrī. 2020. gadā radīta scenogrāfija Riharda Štrausa Salomei Nikolausa Hābjana režijā Vīnes teātrī un Verdi Trubadūram Togo Sugao režijā Zārbrukenes Valsts teātrī. Viņa nesenākie darbi ir scenogrāfija un kostīmi operai Vēl aizvien Loge Baireitas festivālā, Ofenbaha Hofmaņa stāsti Brēmerhāfenes teātrī, Rosīni Otello un opera Krabats Manuela Šmita režijā Gelzenkirhenes reģiona muzikālajā teātrī.

2013. gadā Jūliuss Teodors Zemmelmans saņēma Starptautiskās Vīnes Vāgnera biedrības piešķirto Baireitas stipendiju. No 2015. līdz 2017. gadam bijis Deutsche Bank fonda dibinātās Musiktheater Heute akadēmijas stipendijas laureāts.

Foto: Lupi Spuma

 

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu