Izvēlne
EN

Anna Konteka

Kostīmu māksliniece

Anna Konteka dzimusi Polijā. Varšavā ieguvusi augstāko izglītību arhitektūras jomā, savukārt 1984. gadā Helsinku Mākslas un dizaina universitātē - maģistra grādu scenogrāfijā. 1982. gadā uzsākusi darbu Somijas Nacionālajā operā.

Anna Konteka radījusi scenogrāfiju un kostīmus kopumā vairāk nekā 150 operām, baletiem un teātra iestudējumiem. Radošie ceļi viņu aizveduši arī uz Japānu, Amerikas Savienotajām Valstīm, Franciju, Poliju, Vāciju, Igauniju, Krieviju, Baltkrieviju, Čehiju un Zviedriju.

Viņas darbi bijuši skatāmi ne vien uz skatuvēm, bet arī izstādēs Somijā, Prāgā, Varšavā, Tokijā, Toronto, Bilbao, Tallinā un Tartu. Mākslinieces radītie teātra kostīmi ietverti Helsinku teātra muzeja kolekcijā.

1995. gadā Anna Konteka saņēmusi Prāgas Scenogrāfijas kvadriennāles Sudraba medaļu par scenogrāfiju un kostīmiem Igora Stravinska operai Lakstīgala un 2002. gadā Somijas Wihuri balvu par kostīmiem Modesta Musorgska operai Hovanščina – abi iestudējumi tapuši režisora Juhas Hemanusa režijā; 2017. gadā Jauniešu auditorijas mūzikas balvu (YAMawards) kategorijā Labākā opera par komponista Timo Hietalas skolas operu Brīnumzēns A (Ihmepoika A) Rīkas Oksanenas režijā, kā arī Oņegina balvu par Cēzara Kiī operas Kaukāza gūsteknis iestudējumu Nēmes Kuningas režijā (Krasnojarskā) – abiem iestudējumiem māksliniece veidojusi scenogrāfiju un kostīmus.

1991., 1999. un 2017. gadā Polijas Republika Annai Kontekai piešķīrusi valsts apbalvojumus par poļu kultūras atpazīstamības veicināšanu ārvalstīs, īpaši Somijā. Teātra mākslinieces sniegums ar valsts apbalvojumu novērtēts arī Somijā.

Savās zināšanās un pieredzē Anna Konteka dalījusies ar studentiem Spānijā, Portugālē, Polijā un Somijā.

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu