Izvēlne
EN

Levs Kleins

Gaismu mākslinieks

Levs Kleins absolvējis Viļņas Universitāti un 1976. gadā sācis strādāt Lietuvas Nacionālajā operas un baleta teātrī (LNOBT). No 1980. gada ir LNOBT galvenais gaismu mākslinieks – veidojis gaismu režiju 71 operai un 63 baletiem.

Ar LNOBT vairākkārt viesojies Lielajā teātrī Maskavā un Varšavā, kā arī devies viesizrādēs uz Vāciju, Nīderlandi, Taivānu, Spāniju, Izraēlu, Itāliju (Teatro Verdi Triestē), uz Nacionālo skatuves mākslu centru Pekinā, Šanhaju, Džuhai un citām pilsētām Ķīnā. Piedalījies Savonlinnas operas festivālā Somijā, Verdianeum festivālā Buseto, Itālijā, Dalhallas festivālā Zviedrijā, kā arī festivālos Slovēnijā, Spānijā, Ungārijā, Polijā un citviet.

90. gados vairākkārt piedalījies LNOBT baleta trupas un diriģenta Mstislava Rostropoviča vadītā iestudējuma Romeo un Džuljeta (S. Prokofjevs) viesizrādēs, viesojoties Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivālā Vācijā, Eviānā (Francija), Solonikos, Kairā, Vašingtonā, Kalgari, Tokijā, Osakā, Londonā un citviet.

2013. un 2017. gadā Montevideo piedalījies Eifmana baleta Krievu Hamlets iestudēšanā kopā ar Urugvajas Nacionālo baletu (Ballet Nacional Sodre).

LNOBT asistējis gaismu māksliniekiem Pīteram Mamfordam, Rikam Fišeram, Mimi Džordanai, Ādamam Silvermenam, Markam Heincam, Skotam Zeļinskim, Vinisiu Šeli, Eduardo Bravo un citiem.

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu