Izvēlne
EN

Džons Basvels

Gaismu mākslinieks

DŽONS BASVELS ir starptautiski atzīts gaismu mākslinieks, strādājis baletā, teātrī un operā, kā arī lielformāta pasākumos un televīzijā. Absolvējis Kroidonas Mākslas skolu Londonā. Savu karjeru uzsācis Karaliskajā Šekspīra kompānijā, bet 1997. gadā kļuvis par brīvmākslinieku. Kopš tā laika darbojies gan kā gaismu mākslinieks, gan tehniskais direktors dažādās kompānijās un projektos.

Šobrīd Basvels ir Austrālijas baleta tehniskais direktors, kur kopš 2015. gada ir veidojis gaismu partitūras un vizuālo noformējumu daudziem iestudējumiem. No 2008. līdz 2015. gadam bijis Rietumaustrālijas baleta tehniskais direktors. Kā gaismu mākslinieks daudzkārt sadarbojies ar teātra kompānijām Austrālijā, Jaunzēlandē un Lielbritānijā. Basvels arī strādājis kā vieslektors Centrālanglijas Universitātē Birmingemā un Viktorijas Mākslas koledžā.

Veidojis gaismu partitūras baleta iestudējumiem Aurum, Kopēlija, Riekstkodis, Silfīda, Romeo un Džuljeta, Dons Kihots, Pīters Pens, Mazais atlass un daudziem citiem. Basvels ir gaismu mākslinieks oriģinālajam baleta Drakula iestudējumam Rietumaustrālijas baletā 2018. gadā.

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu