Izvēlne
EN

Volframs Rīgers

Pianists

VOLFRAMS RĪGERS klavierspēli sāka apgūt savu vecāku, vēlāk Konrāda Feifera vadībā Rēgensburgā. Mācības pianists turpināja Minhenes Mūzikas augstskolā pie slavenajiem solodziesmu pianistiem Prof. Dr. Ērika Verba un Prof. Helmūta Doiča. Pabeidzis studijas ar izcilību, viņš piedalījās meistarklasēs pie Elizabetes Švarckopfas, Hansa Hotera un Dītriha Fišera-Dīskava. Jau studiju laikā viņš pasniedza Minhenes Mūzikas augstskolā, bet 1991. gadā viņš izveidoja pats savu kamermūzikas klasi dziedātājiem un pianistiem. 1998. gadā Volframs Rīgers kļuva par Hansa Aizlera Belīnas Mūzikas augstskolas vokālās kamermūzikas interpretācijas klases profesoru, regulāri sniedz meistarklases Eiropā un Japānā.

Volframs Rīgers regulāri uzstājas daudzos ievērojamies mūzikas centros un festivālos visā pasaulē, tostarp Feldkirhas Šūbertiādā, Vilabertranas Šūbertiādā, Amsterdamas Concertgebouw, Châtelet Parīzē, Londonas Vigmora zālē, Ņujorkas Kārnegija zālē, Vīnes Mūzikas biedrības koncertzālē un Vīnes Koncertnamā, Zalcburgas, Šlēzvigas-Holšteinas un Minhenes festivālos, Berlīnes Koncertzālē un Ķelnes filharmonijā. Gan kā solistu pavadītājs, gan kamermūziķis uzstājies kopā ar tādiem atzītiem māksliniekiem kā Brigite Fasbendere, Barbara Bonija, Juliāne Banze, Mihelle Brēte, Anja Harterosa, Tomass Hempsons, Dītrihs Fišers-Dīskavs, Olafs Bērs, Matiass Gērne, Tomass Kvasthofs, Pēters Šreiers, Mihaels Šāde, The Cherubini Quartet, The Vogler Quartet, The Peterson Quartet un daudzi citi.

Volframa Rīgera sniegums ir fiksēts daudzskaitlīgos mūzikas ierakstos, no kuriem daudzi saņēmuši apbalvojumus. Starp saņemtajām balvām un atzinībām ir Barselonas Franča Šūberta asociācijas goda medaļa un Hugo Volfa akadēmijas Štutgartē pasniegtā Hugo Volfa medaļa.

 

Foto: Daniel Pasche

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu