Izvēlne
EN

PĒTERS HALĀSS ir viens no daudzpusīgākajiem ungāru diriģentiem, darbojas gan opermūzikā, gan simfoniskajā mūzikā. Viņa iestudētās operas guvušas lielu atzinību ungāru un starptautisko kritiķu vidū, īpaši slavējot diriģenta aizrautīgo, precīzo un analītisko darbu. Viņa repertuāra pamatā ir Pirmās Vīnes skolas un Vācu romantiķu darbi, īpašu uzsvaru liekot uz Mocarta un Vāgnera mūziku. Bieži diriģē itāļu repertuāru, kā arī mūsdienu un baroka mūzikas skaņdarbus.

2021. gadā Pēters Halāss iecelts par Vācu operas pie Reinas kapelmeistaru. Kā Ungārijas Valsts operas muzikālais vadītājs no 2013. līdz 2016. gadam bijis atbildīgs par daudziem veiksmīgiem jauniestudējumiem; īpaši atzīmējami – komponista divsimtgadei veltītais Verdi Falstafa iestudējums un augstu kritikas un skatītāju atzinību guvušais Riharda Štrausa operas Sieviete bez ēnas pirmiestudējums Ungārijā. Pie diriģenta pults Ungārijas Valsts operā pirmo reizi stājies 2010. gadā, regulāri vadījis repertuāra izrādes, tostarp tādus operu iestudējumus kā Verdi Rigoleto, Nabuko un Traviata, Pučīni Turandota, Madama Butterfly, Toska un Bohēma, Mocarta Dons Žuans un Figaro kāzas, J. Štrausa Sikspārnis, Vāgnera operu cikls Nībelunga gredzens u.c. Diriģējis neskaitāmus koncertus, tostarp Verdi Rekviēmu un Bēthovena 9. simfoniju. 2016. gadā diriģējis Plasido Domingo galā koncertu Ungārijas Valsts operā.

2017. gadā par īpašiem nopelniem saņēmis vienu no augstākajiem Ungārijas Republikas apbalvojumiem – Zelta krustu.

Pēters Halāss ir dzimis Budapeštā. Pēc klavierspēles un kompozīcijas apguves dzimtajā pilsētā viņš apguvis diriģēšanu Leopolda Hāgera Mūzikas un tēlotājmākslas universitātē Vīnē. Piedalījies meistarklasēs Lucernā pie Bernarda Haitinka. Spēcīgi ietekmējies no diriģenta Ādama Fišera. Apmācījis jaunos vokālistus Starptautiskajā operas studijā Cīrihē. Strādājis kā diriģents Maincas Valsts teātrī, kur vadījis daudzus iestudējumus.

No 2011. līdz 2013. gadam Pēters Halāss bijis muzikālā vadītāja vietnieks Āhenes teātrī un Āhenes simfoniskajā orķestrī, savukārt 2015. gadā pievienojies Hamburgas Valsts operai, kur debitējis ar Pučīni operu Manona Lesko. Strādājis kā viesdiriģents daudzos Vācijas opernamos un simfoniskajos orķestros, tostarp Bādenes Valsts teātrī Karlsrūē, Kaseles Valsts teātrī, Zāras Valsts teātrī, Nirnbergas Valsts orķestrī u.c. Sadarbojies ar Ungārijas Nacionālo filharmonisko orķestri.

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu