Izvēlne
EN

Mihaels Hofšteters

Diriģents

Diriģents MIHAELS HOFŠTETERS vairāk nekā 30 gadus diriģē vadošos orķestrus atzītākajos opernamos un festivālos. Starp tiem ir Bavārijas, Hamburgas un Štutgartes Valsts operas, Bāzeles un Vīnes teātri, Kopenhāgenas Karaliskā opera, Velsas un Anglijas Nacionālās operas, Hjūstonas Lielā opera, Kanādas Operas kompānija Toronto, Starptautiskais Hendeļa festivāls gan Hallē, gan Karlsrūē, Zalcburgas festivāls u. c.

Mihaels Hofštetera karjera aizsākās teātros un opernamos Pasavā un Vīsbādenē, kļuvis arī par Orķestra diriģēšanas un senās mūzikas profesoru Maincas universitātē. Laikā, kad Mihaels Hofšteters pildīja Gīsenes teātra muzikālā vadītāja un galvenā diriģenta pienākumus (1998-2000 un vēlreiz 2012-2019), opernamam izdevās būtiski uzlabot savu reputāciju. Hofšteteram panākumu klāstā ir arī Ludvigsburgas Pils festivāla (2005-2012) iekļaušana pasaules operas festivālu kartē. Būtisku ieguldījumu devis Ženēvas kamerorķestra (2000-2006), Štutgartes kamerorķestra (2006-2013) un Recreation – Grācas Lielā orķestra attīstībā, viņš ir arī Grācas orķestra styriarte festivāla līdzdibinātājs (2010-2016). No 2020. gada janvāra viņš Starptautiskajā Gluka festivālā Nirnbergā pilda gan mākslinieciskā vadītāja, gan izpilddirektora pienākumus, bet no 2021./2022. gada sezonas Hofšteters ir Telcas zēnu kora mākslinieciskais vadītājs.

Žurnāla Opernwelt ikgadējā kritiķu aptaujā Maestro vairākas reizes saņēmis Gada diriģenta nomināciju, to vidū par savu Hasses Didone Abbandonata iestudējumu Prinča reģenta teātrī un sasniegumiem Gīsenes teātra muzikālā vadītāja amatā. Saņēmis arī Roberta Štolca medaļu un Horsta Šteina balvu.

Mihaelam Hofšteteram Oehms Classic, cpo, Orfeo, Deutsche Gramaphon, SONY un Virgin Records paspārnē ir izdoti daudzi ieraksti. 2008. gadā CD Rossini: Arias and Overtures apbalvots ar Francijas Academie du Disque Lyrique piešķirto Orphee du meilleur interprete balvu, bet CD Hasse reloaded 2012. gadā iekļauts labāko ierakstu sarakstā, ko veido Vācijas ierakstu kritiķi.

 

Foto: Stuart Armitt

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu