Izvēlne
EN

Karels Marks Šišons

Diriģents

Britu diriģents KARELS MARKS ŠIŠONS apbur klausītājus pasaulē ar savu temperamentu, kaislību un muzikalitāti. Par nopelniem mūzikā Viņas Majestāte Anglijas karaliene Elizabete II 2012. gada jūnijā piešķīra Šišonam Britu impērijas ordeņa virsnieka pakāpi (OBE), savukārt 2016. gadā par sasniegumiem profesijā viņš ievēlēts par Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas biedru.

Dzimis 1971. gadā Londonā, kur viņa vecāki bija ieradušies no Gibraltāra. Šišons studējis Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā, bijis Džuzepes Sinopoli un Valērija Gergijeva asistents.

No 2011. līdz 2017. gadam bijis Vācu radio filharmoniskā orķestra galvenais diriģents; kritiķi un publika pozitīvi novērtējuši orķestra daudzveidīgā repertuāra veiksmīgās interpretācijas un inovatīvo muzicēšanu. Izcilo diriģenta un orķestra sadarbību atkārtoti apliecināja vienbalsīgā kritikas sajūsma par pirmo albumu no ambiciozā Antonīnam Dvoržākam veltītā projekta – deviņiem CD, kurus četru gadu laikā publicēs izdevniecība Hänssler Classic. Kritiķi atzina, ka “Karels Marks Šišons pārspēj cienījamus amata meistarus” un jaunais albums ir “labākā pieejamā interpretācija”.

Kopš 2017. gada viņš ir Grankanārijas filharmoniskā orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs. Agrāk Karels Marks Šišons bijis Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs (2009-2012) un Grācas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents (2006-2009).

Šišons regulāri diriģē Ņujorkas Metropoles operā, Vīnes Valsts operā, Berlīnes Vācu operā, Bavārijas Valsts operā Minhenē, Romas un Boloņas operteātros, Madrides Teatro Real un Barselonas Gran Teatre del Liceu. Diriģents sadarbojas ar Karalisko Concertgebouw orķestri, Londonas Simfonisko orķestri, Anglijas Kamerorķestri, Nīderlandes Radio simfonisko orķestri, Berlīnes Radio simfonisko orķestri, Vīnes Simfonisko orķestri, Vīnes Radio simfonisko orķestri, NHK Simfonisko orķestri Tokijā, Ženēvas Orchestre de la Suisse Romande, Beļģijas Nacionālo orķestri, RAI Nacionālo simfonisko orķestri, Montekarlo Simfonisko orķestri un Krievijas Nacionālo orķestri.

Karels Marks Šišons bieži viesojas pie pasaules vadošo orķestru diriģenta pults, uzstājoties tādās vietās kā Berlīnes filharmonija, Vīnes Musikverein un Konzerthaus, Amsterdamas Concertgebouw, Londonas Karaliskajā festivālu zālē, Parīzes Elizejas lauku teātrī, Minhenes filharmonijā, Hamburgas Laeiszhalle, Frankfurtes Vecajā operā, Maskavas konservatorijas Lielajā zālē, Madrides Nacionālajā mūzikas auditorijā un Seulas mākslu centrā Dienvidkorejā.

2016. gadā Karels Marks Šišons debitēja Ņujorkas Metropoles operā, diriģējot visas 13 Madama Butterfly izrādes, to vidū arī izrādes tiešo translāciju 2000 kinoteātros 66 valstīs, kas sasniedza miljoniem cilvēku visā pasaulē. 2019. gadā diriģents Metropoles operā diriģēja Traviatu, bet šī gada jūnijā atgriezīsies tur vēlreiz, lai diriģētu Rigoleto, kas plānota kā sezonas noslēguma izrāde.

No 2006. līdz 2010. gadam Karels Marks Šišons bijis koncertu cikla Ziemassvētki Vīnē mākslinieciskais vadītājs. No Vīnes Konzerthaus koncerti tika translēti televīzijā, sasniedzot miljoniem skatītāju visā pasaulē. Maestro regulāri sadarbojas ar ierakstu kompāniju Deutsche Grammophon, kas nesen izdevusi divus viņa albumus.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu