Izvēlne
EN

Fabricio Maria Karminati

FABRICIO MARIA KARMINATI ir pieprasīts viesdiriģents pasaules atzītākajos opernamos. Viņa repertuārā ir vairāk nekā 50 operu – no bel canto stila līdz 20. gadsimta itāļu un vācu komponistiem (tai skaitā Paizjello, Rosīni, Bellīni, Verdi, Pučīni, Leonkavallo, Džordano, Čilea, Menoti un Hamperdinks).

Nozīmīga loma diriģenta karjerā bijusi Turīnas Teatro Regio, kur Fabricio Karminati bijis mākslinieciskais vadītājs, intendanta asistents un laikā no 2001. līdz 2006. gadam arī teātra direktors. Laikā no 2000. līdz 2004. gadam bijis mākslinieciskais vadītājs Doniceti teātrī Bergamo, bet no 2004. līdz 2006. gadam – Veronas arēnā.  Kopš 2020. gada maestro Karminati ir Katānijas Teatro Massimo Vincenzo Bellini mākslinieciskais vadītājs.

Pateicoties iestudējumu Andrē Šenjē, Zemnieka gods un Pajaci vērienīgajiem panākumiem, Fabricio Karminati kļuva par pirmo Marseļas operas viesdiriģentu 2008. gadā. Laikā līdz 2015. gadam viņš ik gadu tur diriģēja sešus simfoniskos koncertus ar programmām, kas aptvēra repertuāru no baroka līdz 20. gadsimta mūzikai.

Pēdējos gados maestro diriģējis Makbetu, Lucia di Lammermoor, Normu, Rigoleto, Mīlas dzērienu, Traviatu, Annu Boleinu, Adrianu Lekuvrēru, Zemnieka godu, Tosku un citas operas tādos operteātros kā Teatro Petruzelli Bari, Teatro del Maggio Musicale Florencē, Teatro La Fenice Venēcijā, Teatro Regio Parmā, Teatro Verdi Triestē, Ruānas operā un Omānas Karaliskajā opernamā Maskatā.

Viņa ieraksti izdoti kompānijās BMG, Ricordi, Dynamic un Bongiovanni.

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu