Izvēlne
EN

Alesandro De Marki

ALESANDRO DE MARKI ir starptautiski pieprasīts diriģents, kura repertuārs sniedzas no agrīnā baroka, cauri Mocarta, Haidna un viņu laikabiedru darbiem, līdz pat vēlīnajiem belkanto meistardarbiem. Kā viesdiriģents uzstājies daudzos pasaules labākos opernamos un koncertzālēs kopā ar Vīnes Simfonisko orķestri, Drēzdenes Valsts kapelu, Minhenes Radio orķestri, Štutgartes Simfonisko orķestri, Berlīnes Komiskās operas orķestri, Hamburgas Simfonisko orķestri, Frankfurtes Radio Simfonisko orķestri, Francijas Nacionālo orķestri, Bergenas filharmonijas orķestri, Turīnas Teatro Regio orķestri, Milānas La Scala orķestri, La Fenice teātra orķestri un daudziem citiem.

Projektos kopā ar savu ansambli Academia Montis Regalis piedalījies Insbrukas Senās mūzikas festivālā, Potsdamas Sansusī mūzikas festivālā, Bergamo Doniceti festivālā, Parīzes Elizejas lauku teātrī un Londonas Vigmora zālē. Kopš 2009. gada De Marki ir Insbrukas festivāla Mākslinieciskais vadītājs.

De Marki pazīstams ko kaislīgs mazpazīstamu muzikālo darbu entuziasts, piemēram, viņš sagatavoja pirmo mūsdienu iestudējumu Farinelli brāļa Rikardo Broski operai Merope Insbrukas festivālā un Theatre an der Wien. Vienlīdz pazīstams viņš ir ar Rosīni un Hendeļa operu interpretācijām, labprāt diriģē arī klasisko repertuāru, piemēram, Gluka Ifigēniju Tauridā, Ifigēniju Aulīdā, Orfeju un Eiridīki un Haidna Neapdzīvoto salu. Liela daļa viņa radošo aktivitāšu saistīta ar Mocarta mūziku – diriģētas operas Tita žēlsirdība, Dons Žuans, Così fan tutte, Figaro kāzas un Bēgšana no serāla.

Diriģenta iespaidīgajā diskogrāfijā ietilpst Mēnessērdzīgā ar Čečiliju Bartoli un Huanu Djego Floresu, kas izdota kompānijā Decca, Popejas kronēšana (EuroArts), Enriko, Burgundijas grāfs un Mīlas dzēriens DVD (Dynamic) un daudzi citi. Viņa Tita žēlsirdības ieraksts saņēmis Diapason d’Or balvu.

 

Foto: Sandra Hastenteufel

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu