Izvēlne
EN

Risto Josts

Diriģents

RISTO JOSTS, Nikolaja Maļko diriģentu konkursa 2015 un Jormas Panulas diriģentu konkursa 2012 laureāts, ir guvis plašu atzinību strādājot gan operas orķestra bedrē, gan uz koncertu skatuvēm. Viņa plašajā repertuārā ir dažādu laikmetu mūzika – no baroka līdz sarežģītākajiem mūsdienu komponistu darbiem. Kopš 2009. gada Risto Josts ir Igaunijas Nacionālās operas viesdiriģents, kopš 2013. gada – Tallinas kamerorķestra galvenais diriģents, kopš 2015. gada – MDR Leipcigas Radio kora mākslinieciskais vadītājs un kopš 2016. gada Tallinas filharmoniskās biedrības un Birgitas festivāla mākslinieciskais vadītājs.

Risto Josts diriģējis daudzus ievērojamus orķestrus Eiropā un Āzijā. Viņa operu repertuārā ir Mīlas dzēriens, Traviata, Bohēma, Toska, Karmena, Fausts, Kapuleti un Monteki, Erki Svena Tīra Valenbergs, baleti – Gulbju ezers, Riekstkodis, Manona, Modiljāni – nolādētais mākslinieks u.c.

Risto Josts 2016. gadā saņēmis Igaunijas Kultūrkapitāla fonda Mūzikas balvu par māksliniecisko darbību Igaunijā un ārzemēs, 2011. gadā diriģents ieguvis Igaunijas Republikas Jaunās kultūras personības balvu.

Risto Josts studējis orķestra un kora diriģēšanu, kā arī vokālo mākslu Igaunijas Mūzikas akadēmijā, izglītību papildinājis Vīnes Mūzikas un skatuves mākslu universitātē. 2008. gadā Stokholmas Karaliskajā mūzikas koledžā ieguvis maģistra grādu orķestra diriģēšanā pie Jormas Panulas. 

 

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu