Izvēlne
EN

Video: Marselu Peršs-Buskainu par operas "Dons Karloss" jauniestudējumu

"Manuprāt, šajā operā ir dzirdami Verdi mūzikas elegantākie, tīrākie aspekti. Tai pašā laikā tā nezaudē iekšējo drāmu. Arī iestudējums ir pievilcīgs ikvienam, kas vēlas dzīvot un just līdzi šim stāstam," par Džuzepes Verdi operas Dons Karloss jauniestudējuma tapšanu Latvijas Nacionālajā operā stāsta atjaunojuma režisors Marselu Peršs-Buskainu.

 

Latvijas Nacionālās operas sezonas pirmais jauniestudējums – Džuzepes Verdi opera Dons Karloss pirmizrādi piedzīvos 5. oktobrī. Vācu režisora Klausa Gūta veidotais, skatuviski iespaidīgais operas Dons Karloss iestudējums ar Etjēna Plisa scenogrāfiju un Petras Reinhartes kostīmiem ir kopražojums ar Neapoles Teatro San Carlo. Dons Karloss tiek dēvēts par Verdi ambiciozāko operu, kas gadu gaitā piedzīvojusi vairākkārtējas redakcijas un tiek izpildīta divās versijās – itāļu un franču. Rīgā apjomīgais mākslas darbs izskanēs itāļu valodā. Jauniestudējuma muzikālais vadītājs būs franču maestro Frederiks Šaslēns, atjaunojuma režisors ir Marselu Peršs-Buskainu. Filipa II lomu pirmajās trīs izrādēs interpretēs pasaulslavenais bass Ginters Groisbeks, kuru Latvijas skatītāji iepazina solokoncertā aizvadītā gada maijā. Galvenās lomas atveidos Jūlija Vasiļjeva, Inna Kločko, Estere Pavlū, Arnolds Rutkovskis, Džeimss Lī, Tads Girininks, Rinalds Kandalincevs, Jānis Apeinis un citi.

Džuzepes Verdi emocionāli piesātinātās operas Dons Karloss notikumi risinās 16. gadsimta Francijā un Spānijā. Notiek sarunas par miera līgumu ar Spāniju, kas paredz Spānijas prinča Karlosa laulības ar Francijas princesi Elizabeti. Kad politisku apsvērumu rezultātā dona Karlosa mīļotā Elizabete kļūst par viņa tēva Filipa II sievu, operas titulvaronis nonāk politikas, mīlestības un reliģijas krustcelēs, kas var ietekmēt visas Eiropas nākotni.

 

 
Ritināt uz augšu