Izvēlne
EN

Starptautiskā Baltijas baleta konkursa Galā koncerts 29. jūnijā

VI Starptautiskā Baltijas baleta konkursa Galā koncerts notiks Latvijas Nacionālās operas Lielajā zālē 29. jūnijā. Līdzās konkursa uzvarētājiem uz skatuves kāps īpašie viesi - Berlīnes Valsts baleta soliste, daudzu starptautisko konkursu laureāte, kādreizējā Latvijas Nacionālā baleta soliste Evelīna Godunova, Berlīnes Valsts baleta solists Dinu Tamazlacaru un kādreizējie Starptautiskā Baltijas baleta konkursa uzvarētāji Liza Pavlova un Mihaels Belilovs.

Biļetes uz koncertu var iegādāties ŠEIT.

Sestais Starptautiskais Baltijas baleta konkurss no 25. līdz 29. jūnijam Rīgā pulcēs sešdesmit dejotājus no divdesmit valstīm.  Skatītāji ir aicināti just līdzi konkursa kārtām Dailes teātrī 26. un 27. jūnijā un izbaudīt svinīgo Galā koncertu Latvijas Nacionālajā operā 29. jūnijā. Starptautiskā Baltijas baleta konkursa moto “Viss ir iespējams … un Tu  to  vari!” aicina dalībniekus apliecināt savu talantu un meistarību un sasniegt izcilības virsotnes. 

Konkursa kārtās piedalīsies sešdesmit profesionālo klasiskā baleta skolu audzēkņi un klasiskā baleta dejotāji trijās vecuma grupās (no 12 līdz 14 gadiem, no 15 līdz 18 gadiem, no 19 līdz 26 gadiem). Viņi pārstāv tādas valstis kā Japāna, Polija, Lietuva, Igaunija, Austrālija, Anglija, ASV, Slovākija, Slovēnija, Ukraina, Gruzija, Vācija, Turcija, Azerbaidžāna, Armēnija, Latvija u.c.

“Iepriekšējais konkurss notika kovida ierobežojumu laikā un tika rīkots hibrīdrežīmā. Tāpēc esam īpaši laimīgi šogad atkal tikties klātienē gan ar daudzajiem talantīgajiem dalībniekiem, gan prominentajiem žūrijas pārstāvjiem un, protams, arī skatītājiem. Šogad īpaši sīva konkurence būs vecākajā grupā, kurā piedalās jau profesionāli baleta mākslinieki, un tas garantē, ka varēsim baudīt patiešām interesantu un daudzveidīgu māksliniecisko programmu. Aicinām ikvienu baleta cienītāju apmeklēt gan konkursa kārtas Dailes teātrī, gan skaisto Galā koncertu Latvijas Nacionālajā operā 29. jūnijā. Tur sveiksim konkursa laureātus un baudīsim viņu un īpašo viesu sniegumu,” stāsta konkursa direktore Regīna Kaupuža.

Konkursantus vērtēs starptautiska žūrija, kuras priekšsēdētājs būs Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis. Uzvarētāji saņems naudas balvas, kā arī stažēšanās iespējas Eiropas baletskolās. Arī konkursa laikā līdztekus sacensībām dalībniekiem tiks sniegta iespēja piedalīties meistarklasēs. Šogad jau otro reizi balvu klāstu papildinās Grand Prix.

Starptautiskais Baltijas baleta konkurss notiek kopš 2013. gada. 

Konkursu organizē Latvijas Baleta un dejas ģilde un MIKC Nacionālā mākslu vidusskola Rīgas baleta skola.
Ritināt uz augšu