Izvēlne
ENRU

Slava Ukrainai! Слава Україні! Aicinām uz labdarības koncertu un piemiņas pasākumu

Kad miljoniem cilvēku cieš no varmāku nežēlības, mūsu uzdevums ir neklusēt. Operas solistu, kora dziedātāju un orķestra mūziķu balsis visskaļāk un visspēcīgāk izskan mūzikā, tāpēc 9. maijā Latvijas Nacionālā opera un balets aicina uz atbalsta koncertu ukraiņu tautai Slava Ukrainai! Ar šo labdarības koncertu LNOB aicina Latvijas iedzīvotājus turpināt atbalstīt Ukrainas karā cietušos. Savukārt Lielajā piektdienā, 15. aprīlī, Latvijas Nacionālās operas priekšlaukumā no 19.30 līdz 21.00 tiks noliktas sveces, pieminot kara noziegumu upurus.

Koncerts Slava Ukrainai!  top sadarbībā ar Latvijas Nacionālās operas fondu. Visi koncerta veidotāji un dalībnieki piedalīsies bez atlīdzības, bet visi ieņēmumi par koncerta biļetēm ar fonda Ziedot.lv starpniecību tiks novirzīti Ukrainas atbalstam. Iegādājoties biļetes, skatītāji ir aicināti vēl papildināt biļetes cenu ar paša izvēlētu ziedojuma summu.

Koncerta programmas pamatā ir trīs mūžīgās vērtības – brīvība, ticība un mīlestība. Tās dažādu vēsturisko notikumu kontekstā atspoguļojas latviešu komponistu Jāņa Mediņa, Arvīda Žilinska, Jāņa Kalniņa, Zigmara Liepiņa, Jāņa Norviļa, pasaules klasiķu Džuzepes Verdi, Umberto Džordāno, Frānsisa Pulenka un ukraiņu tautas mūzikā. Lai mūzika kalpo par spēka avotu cīņā pret ļauno!

Koncertā uzstāsies viessolisti Inga Kalna, Liene Kinča, Sonora Vaice un Egils Siliņš, Latvijas Nacionālās operas solisti Ilona Bagele, Dana Bramane, Jūlija Vasiļjeva, Jānis Apeinis, Pavlo Balakins, Raimonds Bramanis, Rihards Mačanovskis, Krišjānis Norvelis un Artjoms Safronovs, kā arī Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris muzikālā vadītāja un diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā. Programmu kuplinās Latvijas Nacionālā baleta solistu Elzas Leimanes un Antona Freimana uzstāšanās, savukārt Aleksandra Astreina koncertam iestudē īpašu priekšnesumu, kurā dejos ukraiņu balerīnas Angelina Bosenko, Elina Bidna un Ivanna Sulima, kas šobrīd strādā Latvijas Nacionālajā baletā. Koncerta režisore ir Elita Bukovska, videomāksliniece – Zane Zelmene.

Pēc Latvijā dzīvojošo ukraiņu biedrību konfederācijas "Viche" un Rīgas Ukraiņu tautas teātra iniciatīvas, sadarbībā ar citām Ukrainu atbalstošajām organizācijām un ar Ukrainas vēstniecības Latvijā atbalstu Lielajā piektdienā, 15. aprīlī, Latvijas Nacionālās operas priekšlaukumā no 19.30 līdz 21.00 tiks noliktas sveces, pieminot kara noziegumu upurus. Krievijas aviācija 16. martā sabombardēja Mariupoles Drāmas teātri, kurā slēpās simtiem mierīgo pilsētas iedzīvotāju. Īpaši nežēlīgu šo noziegumu padara fakts, ka pie ēkas lieliem burtiem atradās brīdinājums par ēkā esošajiem bērniem. Mākslinieki Krista un Reinis Dzudzilo operas priekšlaukumā izveidos uzrakstu ДІТИ (BĒRNI – ukraiņu valodā), lai tas kalpotu par atgādinājumu necilvēcīgajiem notikumiem Ukrainā. Piemiņas pasākumu atbalsta “Dobeles sveces” un Ģenerāļa Pētera Radziņa biedrība.

9.maija koncerta biļetes var iegādāties Latvijas Nacionālās operas un "Biļešu Paradīzes" kasēs, kā arī internetā. Visi ieņēmumi tiks novirzīti Ziedot.lv projektam Ukrainas cilvēkiem.

 

 
Ritināt uz augšu