Izvēlne
ENRU

Sākas biļešu tirdzniecība uz izrādēm martā un aprīlī

Biļešu tirdzniecība uz Latvijas Nacionālās operas un baleta izrādēm martā un aprīlī sāksies 7. janvārī.

Džuzepes Verdi operas “Aīdaleģendārais iestudējums Ilmāra Blumberga radītajā vizuālajā veidolā un Māras Ķimeles režijā uz skatuves atgriezīsies 6. martā. Pie diriģenta pults stāsies izcilais itāļu operu interprets maestro Pjērs Džordžo Morandi. Galvenās lomas interpretēs Tatjana Trenogina, Andris Ludvigs, Anna Matisa un Pavlo Balakins. Operas “Aīda” izrādes notiks arī 9. un 12. martā.

Pjēra Džordžo Morandi muzikālajā vadībā 19. martā notiks arī Džuzepes Verdi operas “Luīze Millere” koncertuzvedums. “Luīze Millere” ir traģiska melodrāma trīs cēlienos pēc Frīdriha Šillera lugas “Mīla un viltus” motīviem. Darbā Verdi pievērsies sev iecienītai tēmai – mīlestības konfliktam starp tēviem, bērniem un viņu mīļotajiem cilvēkiem. Šis būs pirmais operas atskaņojums Latvijā.  Koncertuzvedumā lomas interpretēs solisti Jūlija Vasiļjeva, Rinalds Kandalincevs, Deivids Džunghuns Kims, Rihards Mačanovskis, Monika-Evelina Līva, Pavlo Balakins, Laura Grecka un Artjoms Safronovs.

Jaunajā zālē 26. martā pirmizrādi piedzīvos Džankarlo Menoti opera bērniem “Amāls un nakts viesi. Jauniestudējumu veidos muzikālais vadītājs un diriģents Normunds Vaicis, režisori Anta Priedīte un Gundars Silakaktiņš, scenogrāfs Aigars Ozoliņš un kostīmu māksliniece Jurate Silakaktiņa. Iestudējumā piedalīsies Latvijas Nacionālās operas solisti un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi.

14. aprīlī pirmizrāde Latvijas Nacionālā baleta jauniestudējumam – izcilā mūsdienu horeogrāfa Marko Gekes laikmetīgajam baletam “Ņižinskis ar Kloda Debisī un Friderika Šopēna mūziku. Iestudējums atklāj baleta leģendas Vaclava Ņižinska dzīves nozīmīgākos brīžus uz skatuves un ārpus tās, parādot ciešo mākslas un neprāta saikni. “Ņižinskis” pasaules pirmizrādi piedzīvoja dejas kompānijā “Gauthier Dance” Štutgartē 2016. gadā. Kopš tā laika iestudējums plaši izrādīts visā pasaulē. 2017. gadā Marko Geke par šo iestudējumu saņēmis Itālijas dejas balvu “Danza&Danza”.

Biļetes var iegādāties LNO un Biļešu Paradīzes kasēs, kā arī internetā.
Ritināt uz augšu