Izvēlne
EN

Repertuārā atgriežas Riharda Vāgnera "Klīstošais holandietis"

Ar izrādēm 23. novembrī un 2. decembrī repertuārā atgriežas Riharda Vāgnera operas "Klīstošais holandietis" iestudējums. Titullomā - Rihards Mačanovskis, Zenta - Sandra Janušaite, Dālands - Tads Girininks, Ēriks - Andris Ludvigs. Pie diriģenta pults - Mārtiņš Ozoliņš. 

Ikreiz parādoties Latvijas operas vēsturē, Riharda Vāgnera "Klīstošais holandietis" iezīmē būtiskus robežpunktus starp leģendām un realitāti, pagātni un nākotni, vienlaikus norādot jaunus kustības virzienus. Bēgšana no Rīgas perioda apgrūtinājumiem, dodoties riskantā jūras ceļojumā, jaunajam komponistam Rihardam Vāgneram radīja muzikālo vīziju par jaundarbu, kas iezīmēja viņa oriģinālā stila sākotni. Latvijas mūzikas vēsturē "Klīstošais holandietis" atklāja jaunu un būtisku lappusi – ar tā iestudējumu Teodora Reitera vadībā 1918. gadā savu darbību uzsāka jaundibinātā Latvju operas trupa, ar kuru nepastarpināti saistīta mūsdienu Latvijas Nacionālā opera un balets. Tieši ar šo darbu diriģenta Mārtiņa Ozoliņa un režisora Viestura Kairiša interpretācijā Latvijas Nacionālā opera un balets iezīmēja savas pastāvēšanas otrās simtgades sākumu. Uzvedumu veidoja arī scenogrāfs Reinis Dzudzilo, kostīmu māksliniece Krista Dzudzilo, horeogrāfe Elīna Gediņa un gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš.

“Vāgners, ar kuģi bēgot no Rīgas, iestrēga laikā. Šis mītiskajā laikā bezgalīgi iestrēgušais kuģis, atkal ir piestājis savā izejas punktā. Laiks un telpa – Rīga. Varbūt tas ir vientuļas jūras krastā izmests kuģa vraks, varbūt tā ir tuksnesī nokritusi lidmašīna. Svarīgi, ka Holandietis savos klejojumos atkal ir iegriezies pilsētā, kur Vāgners no kapelmeistara tapa par komponistu,” par jauniestudējumu stāsta režisors Viesturs Kairišs.

Biļetes - LNOB kasē un internetā

 

 
Ritināt uz augšu