Izvēlne
EN

Raimonds Bramanis 10. septembrī pirmo reizi dziedās titullomu operā “Hamlets”

Jāņa Kalniņa operas “Hamlets” izrādē 10. septembrī titullomu pirmo reizi dziedās viens no vadošajiem Latvijas Nacionālās operas solistiem Raimonds Bramanis. Izrāde notiks Mārtiņa Ozoliņa muzikālajā vadībā, lomās – Dana Bramane, Evija Martinsone, Rihards Mačanovskis, Kalvis Kalniņš, Mihails Čuļpajevs, Krišjānis Norvelis un citi.

Tenors Raimonds Bramanis ir viens no vadošajiem Latvijas Nacionālās operas solistiem. Viņa repertuārā ir daudzas lomas, tostarp titulloma operā Fausts, Tots (Spēlēju, dancoju), Pinkertons (Madama Butterfly), Kavaradosi (Toska), Alfrēds Žermons (Traviata), Rūdolfs (Bohēma), Ismails (Nabuko), Hercogs (Rigoleto) un citas. 2015. gadā Raimonds Bramanis saņēmis “Latvijas Gāzes” Gada balvu Operai kategorijā Labākais operas solists. 2019. gadā ar NDR orķestri diriģenta Risto Josta vadībā Raimonds Bramanis koncertējis Leipcigas Gewandhaus zālē un Erfurtes teātrī, kā arī dziedājis Hercoga lomu operā Rigoleto Honkongas operā. Mākslinieks interpretējis Alfrēda Žermona lomu arī Magdeburgā, Vācijā; Dziedātājs devies Latvijas Nacionālās operas viesizrādēs uz Makao pilsētu Ķīnā, kā arī Tallinas un Viļņas Nacionālo operu. Sadarbojies ar Tronheimas simfonisko orķestri un operu (Norvēģija), izpildot titullomu operā Fausts.

Viens no spožākajiem darbiem latviešu mūzikā – Jāņa Kalniņa muzikālā traģēdija Hamlets pirmizrādi piedzīvoja šī gada janvārī. Uzvedumu veidoja izrādes muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš, režisore Kristīna Vuss (Kristina Wuss), scenogrāfs Andris Eglītis un kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka. Iestudējuma patrons ir Latvijas Nacionālās operas ģilde ASV.

Biļetes: LNOB kasēs un internetā.

 

 
Ritināt uz augšu