Izvēlne
EN

Piecas debijas Mocarta operas “Dons Žuans” izrādē 13. janvārī

Volfganga Amadeja Mocarta operas “Dons Žuans” iestudējumā 13. janvārī gaidāmas piecas debijas. Pirmo reizi šajā uzvedumā piedalīsies diriģents Kaspars Ādamsons, dziedātāji Jānis Apeinis, Marlēna Keine, Dainis Kalnačs un Daniils Kuzmins.

“Mocarta “Dons Žuans” ir ikoniska un tradīcijām bagāta opera, tostarp arī šajā opernamā. Man tā ir pirmā reize, kad diriģēšu šo operu, un sagadījies, ka strādāju ar krāšņu solistu buķeti, kurā katram ir sava skatuves pieredze – kādam tā ir pirmā reize, citam ne tuvu ne pirmā, bet debija tieši šajā iestudējumā kā Jānim Apeinim. Mēs cits no cita gūstam šajā radošajā gatavošanās procesā. Es ar lielu interesi un neviltotu prieku skatos uz nākamo nedēļu, kad uz Lielās skatuves satiksimies ar orķestri un kori un būsim tuvu mūsu debijas brīdim,” saka diriģents Kaspars Ādamsons.

Baritons Jānis Apeinis Dona Žuana lomu interpretēs jau piektajā iestudējumā. Viņš Donu Žuanu dziedājis gan divos iepriekšējos iestudējumos Latvijas Nacionālajā operā, gan Severodoņeckas operā Ukrainā, gan Igaunijā. Šomēnes aprit divdesmit gadu, kopš Jānis Apeinis debitēja Latvijas Nacionālajā operā.

Cerlīnas tēlā pirmo reizi iejutīsies soprāns Marlēna Keine, kura Latvijas Nacionālajā operā jau dziedājusi daudzas nozīmīgas lomas, tostarp Norīnu operā “Dons Paskvāle”, Leldi operā “Spēlēju, dancoju”, Adeli operetē “Sikspārnis”, Maiju operā “Turaidas Roze” un citas.

Pirmo reizi savā karjerā nozīmīgas operu lomas dziedās tenors Dainis Kalnačs un baritons Daniils Kuzmins. Dainis Kalnačs interpretēs Dona Otavio lomu. Dziedātāja debija uz Latvijas Nacionālās operas skatuves notika 2022. gada septembrī Raula de Sen-Brioša lomā operetē “Jautrā atraitne”. Pirms pievēršanās operdziedāšanai Dainis Kalnačs apguvis ārsta profesiju un arī šobrīd strādā kā ārsts. Daniilu Kuzminu, kurš debitēs Mazeto lomā, plašāka publika iepazina aizvadītā gada rudenī, kad viņš pārstāvēja Latviju starptautiskajā jauno vokālistu konkursā “Operalia”. Viņš ir Latvijas Nacionālās operas kora mākslinieks.

Līdz ar debitantiem izrādē piedalīsies Tatjana Trenogina (donna Anna), Inga Šļubovska (donna Elvīra), Rihards Mačanovskis (Leporello) un Edgars Ošleja (Komandors). Šis pats sastāvs piedalīsies arī operas “Dons Žuans” izrādē 21. janvārī.

Volfganga Amadeja Mocarta 18. gadsimta nogalē radītās operas “Dons Žuans” iestudējumu Latvijas Nacionālajā operā pagājušajā sezonā iestudēja argentīniešu režisors Marselo Lombardero. Radošās komandas rokās opera “Dons Žuans” kļuvusi par ironisku un melnu komēdiju.

Biļetes uz izrādi var iegādāties LNOB kasē un internetā.
Ritināt uz augšu